Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Vīni

Vīnu tendences

Sākoties jaunam gadam, ir interesanti pastāstīt par pēdējo gadu tendencēm vīna pasaulē. Kurp tās mūs ved? Par ko liecina?

Citi Amerikas vīni

Iepriekšējās reizēs stāstīju par ASV Kalifornijas štata vīniem. Taču ASV vīnu gatavo gandrīz visos štatos (pat Aļaskā), bet no komerciāla viedokļa ievērības cienīgi ir četri štati: Kalifornija, Ņujorka, Oregona un Vašingtona.

Sals rada pamatīgus zaudējumus Francijas vīna ražotājiem

Francijas vīna ražotāji pavēstījuši, ka aprīlī piedzīvotais aukstuma vilnis radījis zaudējumus vismaz viena miljarda eiro apmērā, šai kļūstot par vērienīgāko kataklizmu pēdējo 25 gadu laikā. Vīna ražotāji norāda, ka šis ir kārtējais trieciens Francijas vīna ražošanas nozarei, kas pērn eksportējusi vīnu 8,25 miljardu eiro vērtībā, taču pēdējos gados zaudējusi savu pasaules tirgus daļu.

Vai zināt, kā garšo pussimt gadu vecs Bordeaux?

Greznas telpas, daudz brīva laika, tikko paēstas sātīgas franču vakariņas, kas neiztrūkstoši sākas ar kādu dzirkstošu vai saldu, vai rozā vīnu aperitīvā, turpinās ar zivs vai gaļas uzkodām, kam seko pamatēdiens (medījums, pīle, vista u.c. ar piedevām), tad siera plate ar trīs veidu sieriem (parasti kāds zilais, brie tipa un kazas vai aitas), bet noslēgumā deserts ― kūka vai saldēdiens.

Gardēža stress

Kā atšķirt gardēdi no parasta mirstīgā? Parastie mirstīgie svētkos streso par visu - atlaidēm veikalos, dāvanām, eglītes dekorācijām. Par to, ko vilkt mugurā uz darba balli. Lielākās vai mazākās devās šis stress piemīt mums visiem.

Jaunās pasaules aromāti

Šoreiz P.S. slejas sākumā. Mīļus svētkus un nākamgad vairāk prāta mums!

Vīni — matadori

Kādam ir pieslēgta apkure, man vēl ne. Spirdzinoši baltvīni vai dzirkstošie vīni? Laikam jau ne tagad. Šķiet, tuvojas sildošu, spēcīgu, pat vīrišķīgu vīnu laiks, tie būs laba sabiedrība drēgni rudenīgās pievakarēs. Skatāmies Spānijas virzienā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide