Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Zelta maska

Cilvēki no ielas un rītausmas. Sācies festivāls Zelta maska Latvijā

Izbrīnīt, iepriecināt, aizkustināt sirdis, pamudināt uz pārdomām, iepazīstināt. Ikreiz, kad sastādām festivāla Zelta maska Latvijā programmu, mēs domājam tieši par to – festivāla bukletā raksta festivāla vadītāja, kompānijas ART Forte valdes priekšsēdētāja Jūlija Ločmele.

Kur paliek teksts

Krievu teātra spilgtākā tendence, kas ir vērojama festivālā Zelta maska, – trīsdesmitgadnieku paaudzes režisoru ieplūšana ar jaunas valodas meklējumiem teātros ārpus Maskavas.

Mērogs. Meistarība. Tradīcijas.

Jau tradicionāli oktobra pirmajā pusē Rīgā, Ventspilī un Liepājā redzēsim Krievijas teātru labu un izcilu izrāžu izlasi.

Klasiķi, huligāni, spēlmaņi

Trijās Latvijas pilsētās iespējams redzēt piecus Krievijas teātru iestudējumus gadskārtējā festivālā Zelta maska Latvijā.

Zelta maska. Katram sava leģenda

Festivāls Zelta maska Latvijā desmito jubileju svin ar daudzveidīgu programmu amplitūdā no Pjotra Fomenko līdz Dmitrijam Krimovam

Krievijas kultūras ministrs Latvijā jūtas kā mājās

"Es šeit, Rīgā, jūtos kā mājās. Te visi runā krieviski, un cilvēki ir ļoti pretimnākoši," preses brīfingā savas pēkšņās vizītes laikā pagājušajā nedēļas nogalē Maskavas namā Rīgā žurnālistiem vaļsirdīgi atzinis Krievijas kultūras ministrs Vladimirs Medinskis. Ministrs Latviju apmeklēja pēkšņā, iepriekš neplānotā vizītē, kas steidzami izziņota vien piektdienas pēcpusdienā, lai kopā ar savu vietnieci Jeļenu Milovzorovu piedalītos _Zelta Maskas _viesizrāžu noslēguma preses brīfingā, kurā līdz ar teātra festivāla un prēmijas _Zelta Maska _ģenerāldirektori Mariju Revjakinu atbildētu uz žurnālistu jautājumiem.

Pielipusī maska

Krievijas teātru labāko izrāžu festivāla Zelta maska izlase uz Latviju tiek vesta nu jau devīto reizi. Par spīti politiskām peripetijām abu valstu attiecībās, nominētie un apbalvotie iestudējumi Rīgā un Ventspilī viesosies arī šoruden no 13. līdz 18. oktobrim

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide