Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziemeļvalstis

Aicina pieteikties radošo braucienu finansiālam atbalstam

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas Kultūra ietvaros ir izsludināts pirmais šī gada pieteikšanās termiņš finansiālam atbalstam radošiem braucieniem. Pieteikumus var iesniegt profesionāli mākslinieki un citu radošo profesiju pārstāvji visās mākslas un kultūras jomās, informēja Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā kultūras padomniece Ginta Tropa.

Iespēja saņemt atbalstu

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas Kultūra ietvaros ir izsludināts pirmais šī gada pieteikšanās termiņš visos trijos programmas moduļos.

Ziemeļvalstis vienojas par lielāku solidaritāti ar Baltijas valstīm Krievijas draudu priekšā

Atzīstot, ka Krievija kļuvusi par lielāko draudu Eiropas drošībai, Ziemeļvalstis ceturtdien vienojušās par ciešāku sadarbību aizsardzības jomā un par lielāku atbalstu Baltijas valstīm, vairojot reģionālo drošību ar agresora atturēšanas politikas palīdzību.Kopīgā deklarācijā Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas un Islandes aizsardzības ministri norādījuši, ka Ziemeļeiropai Krievijas dēļ jārēķinās ar iespējamām krīzēm vai incidentiem.

Klajā nākusi grāmata par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību

Klajā nākusi grāmata More is better: Nordic-Baltic cooperation 1991 – 2031 (Mera är bättre: Nordiskt-Baltiskt Samarbete 1991 – 2031), kas tapusi pēc Ziemeļu Ministru padomes biroju Baltijas valstīs iniciatīvas, Diena.lv informēja Ziemeļu Ministru padomes biroja Latvijā informācijas padomniece Inga Puriņa.

Klajā nāk kārtējais darbs par Ziemeļvalstu ciešākas sadarbības perspektīvām

Helsinkos notiekošās ikkgadējās, pēc skaita 64. Ziemeļvalstu Padomes sesijas (kura sakrīt ar organizācijas 60. gadu jubileju) laikā tika prezentēta Helsinku Universitātes Ziemeļvalstu Pētījumu Centra (Centre for Nordic Studies – CENS) eksperta Johana Stranga (Johan Strang) grāmata Nordiska Gemenskaper (burtiski – Ziemeļvalstu intereses), kuras ietvaros kārtējo reizi attīstīta tā dēvētās Ziemeļvalstu federācijas jeb savienības ideja.

Prese: Lielbritānija vēlas veidot aliansi ar Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm

Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā šonedēļ aizvadītās Ziemeļvalstu, Baltijas valstu un Lielbritānijas līderu sanāksmes oficiālais mērķis bijis apspriest nākotnes izaicinājumus, taču analītiķi ir pārliecināti, ka patiesais nolūks ir Eiropā izveidot "Ziemeļu aliansi", ceturtdien vēstīja zviedru avīze Dagens Nyheter (DN).

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide