Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +18 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. jūlijs
Ritvars, Oskars, Anvars

Jānis Goldbergs

Kur rodas nauda?

Iniciatīvas grupa Kuram tas rūp? ir nolēmusi ķerties pie pamatiem – uzdot pavisam vienkāršus jautājumus un mēģināt rast uz tiem atbildes, jo, aizmirstot šīs vienkāršās lietas, vērtības kļūst ačgārnas un svarīgais paliek aiz nesvarīgā. Pirmais mūsu jautājums ir: "Kur rodas nauda?" Tā nauda, kas visu kustina, kur rodas Latvijas bagātība? Atbilde ir nepieciešama, lai nesajauktu vērtību kārtību.

Jo vairāk, jo labāk

Lielo algu saņēmēji valsts sektorā aug kā sēnes pēc lietus.

Izcilākie pelnītāji juku nozarēs

Satiksmes un veselības joma ir valdības izaicinājumu priekšā, tādēļ jo interesantāki ir 2022. gada ministru ieņēmumu TOP pirmo divu vietu ieguvēji.

Lai atgrieztos dzimtenē, vajadzīgs plāns

Ir simtiem tūkstošu cilvēku, kuri pēc Latvijas brīvvalsts atjaunošanas kaut kādu iemeslu dēļ ir devušies uz ārzemēm, bet ir arī tādi, kas atgriežas. Edīte Ligere ir tūkstošā reemigrante Rīgas plānošanas reģionā, viņas vīrs Rūdolfs Ligers – asinsvadu ķirurgs – Latvijā atgriezies ar pavisam nelielu laika nobīdi. Ar Ligeru ģimeni sarunājas Jānis Goldbergs (DB)

Crowdestor pēc 2 gadiem – vai veiksmes stāsts?

Igaunijā reģistrētās kolektīvās finansēšanas platformas Crowdestor OU, kuras patiesā labuma guvējs Jānis Timma lielu daļu ar platformu saistītos uzņēmumus ir reģistrējis Latvijā, nav kļuvusi par Latvijā reģistrētu pūļa platformu, lai arī tas iespējams, bet tās galvenā kompānija SIA Crowdestor Investments uz 29. augustu Valsts ieņēmumu dienestam bija parādā 66 651 eiro.

Pēc Indriksones kaut ūdensplūdi

Pagājušajā nedēļā Ekonomikas ministre Ilze Indriksone nāca klajā ar paziņojumu sociālajā tīklā Twitter: “Esam raduši risinājumu publiskot sarakstu, kas eksportē uz Krieviju vai Baltkrieviju. Esmu uzdevusi sarakstu publicēt @CSP_Latvija (Centrālā statistikas pārvalde) tīmekļa vietnē, kā arī atjaunot šo informāciju reizi mēnesī.”

Kādus griķus ēdam - krievu vai kazahu?

Veikalu sortimentā esošo griķu piegādātājvalstis gada laikā mainījušās – ja vēl pērn Krievija bija viena no lielākajām griķu importētājām, tad šobrīd kā griķu izcelsmes valsts uz iepakojuma visbiežāk figurē Kazahstāna

Darbvietu sociālisms

Ar laiku iegūsim pašvaldības, kuras vairs nebūs jēgas reformēt.

Labklājība uz parāda

Šāda scenārija turpinājums ir iedzīvotāju dzīves līmeņa krišanās.

Naudas robs ekonomikā

Latvija turpina pastāvēt, tikai daudz kas no tajā esošā vairs mums nepieder.