Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +5 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 5. jūnijs
Margots, Igors, Ingvars

Jānis Goldbergs

Kādus griķus ēdam - krievu vai kazahu?

Veikalu sortimentā esošo griķu piegādātājvalstis gada laikā mainījušās – ja vēl pērn Krievija bija viena no lielākajām griķu importētājām, tad šobrīd kā griķu izcelsmes valsts uz iepakojuma visbiežāk figurē Kazahstāna

Darbvietu sociālisms

Ar laiku iegūsim pašvaldības, kuras vairs nebūs jēgas reformēt.

Labklājība uz parāda

Šāda scenārija turpinājums ir iedzīvotāju dzīves līmeņa krišanās.

Naudas robs ekonomikā

Latvija turpina pastāvēt, tikai daudz kas no tajā esošā vairs mums nepieder.

Nākotne tavās rokās: video intervijas ar premjera amata kandidātiem

Lai uzzinātu, kā un ar kādiem instrumentiem vēlēšanās startējošie politiskie spēki plāno risināt valstiski svarīgus jautājumus, Dienas Bizness uz sarunu aicināja 14. Saeimas vēlēšanās startējošo partiju un to apvienību sarakstu izvirzītos Ministru prezidenta amata kandidātus.

Vai uzņēmumu konkurētspējas beigas!?

Ja elektroenerģijas cenas atšķirība ar tuvākajām kaimiņzemēm Latvijā turpinās atšķirties par kārtu, ražošana būs jāslēdz.

Iedzīvotāju skaits samazinās

Notikumus varēja prognozēt jau 1997. gadā. Izbraukšana bija sākusies, un turpinājās skaidri redzams iedzīvotāju skaita kritums. Aizbrauca jauni, darbaspējīgi cilvēki, palika pirmspensijas vecuma iedzīvotāji. Tāpēc arī jautājums: "Kuram tas rūp?" Cauri laikiem.

Ar 5G Bite lidos ātrāk

Kompānija Bite un Zviedrijas Ericsson parakstījuši līgumu, kas paredz 5G tehnoloģiju piegādi un 200 bāzes staciju izbūvi Latvijā un Lietuvā. Ko tas nozīmē Bites klientiem, Jāņa Goldberga saruna ar Bite Latvija ģenerāldirektoru Kasparu Bulu.

Jāsamazina PVN un akcīze

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) jau gadiem visās iespējamās diskusijās aicina Latvijas Saeimu, valdību un iesaistītās ministrijas samazināt PVN pārtikai, tomēr šobrīd to pastiprina esošā situācija enerģētikas un pārtikas tirgū. Proti, cenas aug dramatiski, bet atalgojums un pensiju sistēma izmaiņām pielāgojas lēni.

Pārtika kļūst dārgāka! Ko darīt?

Maize, gaļa, piens, olas, visi pārtikas produkti kļūst dārgāki, un tas, visticamāk, turpināsies ar pieaugošu tendenci šā gada vasarā, rudenī un ziemā, ik sezonai pienākot ar jaunu piecenojumu. Vai Latvija sevi var paēdināt, par kādu cenu, un kā cenu lēcienu mīkstināt? Par to Diena iztaujāja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes valdes locekli Gunti Gūtmani.

Panākumu atslēga ir procesu efektivizācija

Par vērienīgā būvniecības uzņēmuma ACBR valdes priekšsēdētāju 2021. gada 30. novembrī kļuva Juris Gulbis. Līdz ar šo notikumu notika arī A.C.B. Grupas meitasuzņēmumu pārveide, lai paaugstinātu konkurētspēju. Jautājumus par izmaiņām uzņēmumā, par jaunām ambīcijām, grupas strukturālajām pārmaiņām Dienas Bizness uzdeva jaunajam vadītājam.