Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Svētdiena, 14. jūlijs
Ritvars, Oskars, Anvars

Rolands Pētersons

Reirs: līdzekļi apkures rēķinu atbalstam būs

Par gaidāmo ziemu, ērtībām un izdzīvošanu, atbalstu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, kā arī valsts iespējām to sniegt Rolanda Pētersona saruna ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV).

Mediķu arodbiedrība: ceram uz premjera izpratni

Par iecerēto veselības aprūpes darbinieku streiku, viņu prasībām, Veselības ministrijas un valdības attieksmi pret mediķiem Rolanda Pētersona saruna ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāju Valdi Keri.

Skolotāju trūkums STEM priekšmetos apdraud Latvijas nākotni

Par jauno pētījumu Digitālās prasmes nākotnes karjerai un skumjo situāciju ar STEM priekšmetu apguvi Latvijas skolās Rolanda Pētersona saruna ar Accenture Baltics vadītāju Maksimu Jegorovu un LU profesoru Dauni Aueru.

Ziemā dominēs siltākas gaisa masas

Par ekstrēmo karstumu Rietumeiropā, globālo sasilšanu un to, kas laikapstākļu ziņā šogad vēl gaidāms Latvijā, Rolanda Pētersona saruna ar LVĢMC speciālistiem Lauru Krūmiņu un Edgaru Maļinovski.

Igaunijai ar Latviju ir lieliskas attiecības

Par Latvijas un Igaunijas sadarbību, jo īpaši ekonomikas jomā, igauņu veiksmes stāsta faktoriem un jaunajiem enerģētikas projektiem Rolanda Pētersona saruna ar Igaunijas Republikas vēstnieku Latvijā Arti Hilpus.

"Neņemtos neko prognozēt ilgāk par dienu"

Par situāciju degvielas tirgū, nākotnes prognozēm un Latvijas iespējām pārlaist krīzi Rolanda Pētersona saruna ar Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētāju Ojāru Karčevski.

Ždanokas ēna pār Lampu

Pagājušās nedēļas nogalē Cēsīs noritēja ikgadējais sarunu festivāls Lampa. Ar plašu publisko diskusiju tematiku, vairāk gan pielāgotu liberāli noskaņotas publikas gaumei un interesēm.

Aukstais karš 2.0

Realitāte, kas NATO Austrumu flanga dalībvalstīm bija kristālskaidra vismaz kopš šī gada 24. februāra, nu ir oficiāli atzīta NATO samitā Madridē.

"Mēs noteikti esam manipulatori"

Par abu kopīgo interneta raidierakstu, mūsdienu mediju vidi un šī priekšvēlēšanu laika īpatnībām Rolanda Pētersona saruna ar Mārci Bendiku un Dzintri Kolātu.

Vispirms jāmazina inflācijas sitiens

Par inflācijas prognozēm, ekonomikas attīstības iespējām skarbos apstākļos un valsts atbalsta politiku Rolanda Pētersona saruna ar Latvijas Bankas prezidentu Mārtiņu Kazāku.

Rīgas Stradiņa universitāte gatava lēcienam

Pie atbilstoša finansējuma universitāte sevi saredz pasaules labāko augstskolu piecsimtniekā. Par šīm ambīcijām, kā arī iecerēm attīstīt studiju programmas, pētniecību, starptautisko un digitālo jomu Rolandam Pētersonam stāsta RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Pietiks biedēt un kaitināt

Krišjāņa Kariņa valdībai raksturīgs kāds savdabīgs fenomens. Parasti demokrātiskās valstīs valdošie politiķi mēģina sabiedrību sagatavot krīzes situācijai, laikus nomierināt, nākot klajā ar racionāliem priekšlikumiem, kas maksimāli mērķēti uz pastāvošā dzīves līmeņa saglabāšanu, bet Latvijā notiek pretēji.

Ģimenēm jāsaņem plaša spektra atbalsts

Par jaunākajiem bēdīgajiem demogrāfijas statistikas datiem, kā arī ģimeņu atbalsta politikas stiprajām pusēm un aplamībām Rolanda Pētersona saruna ar demogrāfu Ilmāru Mežu.

Vara Latvijā pieder tautai

Jezga ap Civilās savienības likumprojekta noraidīšanu Saeimā izraisa virkni pārdomu par to, cik nobriedusi ir Latvijas demokrātija, diskusiju kultūra un spēja atrast kompromisus.

Pēc kara tā būs pilnīgi cita sabiedrība

Par to, kas notiek Ukrainā, no vienkāršā cilvēka skatpunkta, militāro un civilo palīdzību šai valstij Rolanda Pētersona saruna ar brīvprātīgo palīgu, vēsturnieku un lauksaimnieku Krišjāni Langi.

Balts ir jāsauc par baltu un melns par melnu

Gatis Madžiņs un Rolands Pētersons sarunā ar interneta laikraksta Ukrainska Pravda galveno redaktori Sevgilu Musajevu, kura šogad iekļuva žurnāla Time 100 pasaules ietekmīgāko cilvēku sarakstā.

Cieņa pret pamatvērtībām

Pagājušo ceturtdien daudzie Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska pielūdzēji Latvijā sagaidīja sava elka uzrunu tieši sev.

Krievija ir jāsagrauj

Pēdējās nedēļās Rietumos ir intensificējusies diskusija par potenciālām pamiera sarunām starp Ukrainu un Krieviju, kas varētu novērst konflikta ieiešanu "ilgajā fāzē", radot ievērojamus zaudējumus arī visas Eiropas ekonomikai.

Pieminekļa nojaukšana sabiedrības šķelšanos nevairos

Par pārdzīvoto krīzi valdībā, 10. maija pazemojumu, iekšlietu struktūru darbu un ministres atbildību, kā arī okupācijas pieminekļa nojaukšanu Rolanda Pētersona saruna ar Jaunās Vienotības (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētāju Ainaru Latkovski.

Psiholoģiskās problēmas skar katru trešo vai ceturto bērnu

Par ņirgāšanos Latvijas skolās, bērnu un pusaudžu psihoemocionālajām problēmām un atbilstošas terapijas pieejamību Rolanda Pētersona saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Konstantinovu

Kvazireliģisks rituāls

Premjers Krišjānis Kariņš nebeidz pārsteigt. Pēc 10. maija pazemojuma, ko nācās pārdzīvot Latvijas patriotiem, premjers bija apņēmies pieprasīt iekšlietu ministres Marijas Golubevas kā par situāciju politiski atbildīgās amatpersonas demisiju.

Nākotnē dzīvosim drošāk

Somijas un Zviedrijas gaidāmā iestāšanās NATO, par kuru šonedēļ notiek politisko lēmumu pieņemšana (Somijā ar galīgo parlamenta balsojumu, Zviedrijā, visticamāk, vēl ne), ir ne tikai būtiskākais notikums alianses vēsturē pēc virknes jauno dalībvalstu uzņemšanas 2004. gadā, bet tas arī būtiski maina politiskās spēles noteikumus un drošības situāciju Baltijas jūras reģionā vai pat visā NATO Austrumu flangā. Un maina nešaubīgi par labu arī Latvijas drošības interesēm.

Līdz izdzīvošanas režīmam nenolaidīsimies

Par inflācijas plosīšanos, valdības atbalsta pasākumiem un par to, kad gaidāma gaisma tuneļa galā, Rolanda Pētersona saruna ar SEB bankas ekonomistu Daini Gašpuiti.

Ministres politiska izgāšanās

Paldies Dievam, 9. maijs, ir aizvadīts. Uzreiz jāsaka – nepievienojos daudziem sociālo tīklu komentētājiem, kuri uzskata, ka šajā datumā arī šogad Uzvaras laukumā notika kaut kas galēji briesmīgs, teju pielīdzināms varas nodevībai pret latviešu tautu.

Līdz ar aiziešanu LZP saārda pašu ZZS ideju

Par politiskajām aktualitātēm – 9. maiju, Uzvaras pieminekļa likteni un ZZS šķelšanos Rolanda Pētersona saruna ar sociologu, firmas Latvijas fakti līdzīpašnieku Aigaru Freimani.

Atkāpšanās, atteikšanās no mūsu ideāliem nav iespējama

Par atjaunotās Latvijas vairāk nekā 30 gadiem, kļūdām, sasniegumiem un pārspīlēto pieklājību Austrumu un Rietumu priekšā Rolanda Pētersona saruna ar vienu no spilgtākajiem bijušajiem Augstākās padomes un Saeimas deputātiem Juri Dobeli.

Krievijas attaisnotājiem politikā nav vietas

Saeimas deputāti no Nacionālās apvienības ir padarījuši tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) darbu, kurš par kādu samilzušu problēmu nelikās zinis jau kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā sākuma.