Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +33 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 22. jūnijs
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Intervijas

Juris Jope: Mans ceļš ir skaidrs - opera © DIENA(20)

Esmu pārsteigts, cik mūsdienīga šī mūzika ir tagad, pēc desmit gadiem. Melodijas ir ļoti skaistas: gan dueti, gan solo un it īpaši kopīgās, korī dziedamās dziesmas, no kurām dažas es labprāt dzirdētu arī Dziesmu svētkos - tā pārdomās par Losandželosā dzīvojošās komponistes, Emmy balvas laureātes Lolitas Ritmanes, leģendāro Čikāgas piecīšu solista Alberta Legzdiņa un Andra Ritmaņa radīto mūziklu Eslingena dalās jaunais aktieris un dziedātājs Juris Jope.

papildināts ar FOTO: Ar mecenātiem vienojas par Laikmetīgās mākslas muzeja celtniecību Pulkveža Brieža un Hanzas ielas stūrī © DIENA(79)

Projektiem ir jābūt ambicioziem, uzsver kultūras ministre Dace Melbārde, paziņojot, ka ABLV Charitable Foundation, Borisa un Ināras Teterevu fonda un ministrijas sadarbībā Rīgā beidzot taps Laikmetīgās mākslas muzejs. Ceturtdien, 30. oktobrī, muzeja tapšanas vietā - laukumā Pulkveža Brieža un Hanzas ielas stūrī - tiks parakstīts nodomu protokols par muzeja izveidi un attīstīšanu.

Kristaps Pētersons: Mūsu patiešām svarīgās atmiņas ir dzidras © DIENA(3)

Ierakstītas balsis un elektroniski ģenerēta skaņu vide, kas atspoguļosies dzīvajā mūzikā un starptautiska jauno mūzikas profesionāļu kora dziedājumā un audiovizuālā uzvedumā diriģenta Kaspara Putniņa vadībā un Zanes Kreicbergas režijā, līdzās dziedātājiem iesaistot arī ģitāristu Kasparu Zemīti un DJ Monsta.

Skaņu meža rīkotāji: Mūzika ir iespēja sastapties ar nākotni © DIENA(4)

Šonedēļ – 10. un 11. oktobrī – mūzikas namā Daile norisināsies gadskārtējais nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs. Festivāla programmā būs dzirdama virtuoza brīvā improvizācija, kā arī eksperimentāla elektronika, avangarda popmūzika un tehnoloģiju meistaru audiovizuālā māksla. Piedāvājam sarunu ar festivāla rīkotājiem un programmas veidotājiem Viestartu Gailīti un Rihardu T. Endriksonu.