Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Politika

Pabriks: Mana kandidatūra uz premjera amatu pašlaik nav aktuāla(20)

Pēc Jāņa Bordāna neīstenotā valdības izveidošanas plāna partijas sagaida jauns konsultāciju posms, ceturtdienas rītā intervijā Latvijas Radio teica partiju apvienības Attīstībia/Pa! premjera amata kandidāts Artis Pabriks, skaidorojot, kāpēc pašlaik viņa kandidatūra uz šo amatu nav aktuāla.

Negribētā Bordāna valdība © DIENA(60)

Valsts simtgadi Latvija sagaidīs ar parlamentu, kurā vēl nav sākts darbs komisijās, un Māra Kučinska (ZZS) valdību, kas savas pilnvaras ir nolikusi, bet turpinās darbu līdz jauna Ministru kabineta apstiprināšanai.

Jaunās sejas Saeimā: Aizbraukušo tuvinieku signāls © DIENA(2)

Turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē, šoreiz uzdodam jautājumus Aldim Blumbergam, kurš startēja ar trešo numuru partijas KPV LV Vidzemes sarakstā un ir viens no četriem šajā apgabalā ievēlētajiem KPV LV deputātiem.

Bordāns aicina prezidentu rīkoties izšķirīgi(24)

Valdība, ko biju iecerējis, pašlaik nav iespējama, žurnālistiem pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni sacīja premjera amatam nominētais politiķis Jānis Bordāns (JKP). Bordāns domā, ka prezidents rīkosies izšķirīgi, tomēr sarunā ar viņu nav izskanējis iespējamā nākamā kandidāta vārds. Bodrānam radies iespaids, ka prezidents vēl nav izlēmis, ko nominēs premjera amatam.

Bordāns savas valdības norakšanā vaino "oligarhiskās partijas"(67)

Sabiedrība tika pievilta no vecu, oligarhisku partiju puses, jo tās norakušas valdības veidošanas procesu, preses konferencē sacīja Valsts prezidenta nominētais premjera kandidāts Jānis Bordāns (JKP) pēc tam, kad par izstāšanos no valdības veidošanas sarunām paziņoja Attīstībai/Par!, Jaunā Vienotība un Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK.

Vējonis: Pārāk daudzi kompromisi var novest pie stagnācijas © DIENA(35)

Jādomā par to, lai pretendentam uz premjera amatu (tas attiecas arī uz citiem gadījumiem, kad top valdība) pietiek spēka iestāties pret kaut kādiem partiju virzītiem cilvēkiem; man ir bijusi pieredze, ka partijas mēģina uzspiest kādu konkrētu personu konkrētā amatā un, ja tas neizdodas, tad gatavas paziņot, ka neies koalīcijā – intervijā Romānam Meļņikam pauž Valsts prezidents Raimonds Vējonis

JKP priekšlikumu pensiju jomā realizācijai nepieciešami simtiem miljoni(27)

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšlikumu pensiju un pabalstu izmaiņu jomā izpildei jaunajai valdībai budžetā būtu jāatrod vairāki simti miljonu eiro, liecina ministriju aprēķini. JKP priekšlikumā par topošās valdības darbu pausta apņemšanās, ka tuvāko divu gadu laikā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamais minimums pensijām sasniegs 500 eiro mēnesī, bet minimālā pensija - 200 eiro mēnesī. Tāpat valdības darba plānā iecerēts iekļaut ierosinājumu neapliekamo minimumu paaugstināt vismaz līdz 500 eiro mēnesī.

Adamovičs un Strīķe vadīs Saeimas sadarbības grupu ar Ukrainas parlamentu(3)

Saeimā otrdien bija vērojama liela interese par darbu sadarbības grupā ar Ukrainas parlamentu, kurai pievienojušies vairāk nekā 40 deputāti. Par sadarbības grupas priekšsēdētāju tika ievēlēts partiju apvienības Jaunā Vienotība deputāts Aldis Adamovičs, bet par viņa vietnieci - Jaunās konservatīvās partijas pārstāve Juta Strīķe.