Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Politika

A/P Cimdara vietā grib redzēt Kurpnieci(7)

Partiju apvienība Attīstībai/Par! Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatam virzīs bijušo Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieci Diānu Kurpnieci, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Petraviča trīsreiz pēc kārtas nobasto komisijas sēdi(15)

Saeimas deputāte, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) trīs reizes pēc kārtas nav apmeklējusi parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju, par ko partijas KPV LV Saeimas frakcijai lūgti paskaidrojumi, aģentūrai LETA sacīja komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (NA). Petraviča ir šīs komisijas locekle. Līdz šim no viņas pašas nav saņemta informācija par iemesliem, kāpēc nevar ierasties komisijas sēdēs, skaidroja komisijas vadītāja.

Jaunās sejas Saeimā: Lai būtu ārsti, kas pieņem pacientus © DIENA(10)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus Saskaņas frakcijas deputātam Jānim Krišānam, kurš ievēlēts no Latgales vēlēšanu apgabala. Viņš bija saraksta līderis, taču trīs kolēģi viņu apsteiguši, un ievēlēts Krišāns ir ar ceturto numuru. Saeimā Krišāns strādā Sociālo un darba lietu komisijā un tās Sabiedrības veselības apakškomisijā, kā arī Ilgtspējīgas attīstības komisijā un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijā.

Valdība apstiprina budžeta plāna projektu 2019. gadam(3)

Ministru kabinets otrdien apstiprināja Latvijas vispārējās valdības budžeta plāna projektu 2019. gadam. Salīdzinot ar iepriekšējās - Māra Kučinska (ZZS) vadītās - valdības izstrādāto budžeta plāna projektu 2019. gadam, jaunais budžeta plāna projekts paredz lielākus budžeta izdevumus. Kučinska vadītās valdības apstiprinātais budžeta plāna projekts 2019. gada budžeta ieņēmumus plānoja 9,178 miljardu eiro apmērā, bet izdevumus - 9,205 miljardu eiro apmērā.

Zaļzemnieku vadība aicina CVK vadītāja amatā nevirzīt politisku kandidātu(8)

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde aicina citas partijas uz Centrālās vēlēšanu komisiju (CVK) priekšsēdētāja amatu nevirzīt kādu politisku jeb ar partiju saistītu personu, aģentūrai LETA pavēstīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. ZZS pašlaik nevirza sava kandidātu uz CVK priekšsēdētāja amatu, norādīja politiķis.

ZZS saraksta galvgalī EP vēlēšanās varētu būt Reizniece-Ozola(7)

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās kā kandidātu ar pirmo kārtas numuru savā sarakstā plāno virzīt bijušo finanšu ministri, pašreizējo Saeimas deputāti Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), liecina aģentūras LETA rīcība esošā informācija.

Jaunās sejas Saeimā: Kad sasniegti griesti, jāiet politikā © DIENA(10)

Turpinot iztaujāt jaunievēlētos Saeimas deputātus, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 2018. gada 6. novembra Saeimas sēdē, uzdodam jautājumus partijas Attīstībai/Par! deputātam Ilmāram Dūrītim, kurš ir viens no diviem šī politiskā spēka pārstāvjiem no Zemgales. Saskaitot plusus un mīnusus, viņš no 5. vietas sarakstā pacēlās uz otro.