Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Mēness kalendārs dārzkopim 15.-21. novembrim

Mēness kalendārs dārzkopim 15.-21. novembrim.

Sakņu dārzeņu kopšana

15. un 16. novembrī pārskatiet ziemas krājumus, lai pārliecinātos, ka apstākļi ir piemēroti un dārzeņi nebojājas. Tiklīdz pamanāt kādu bojātu vai apvītušu, likvidējiet, lai nesāk bojāties arī citi. Parūpējieties par piemērotu temperatūru pagrabā vai pieliekamajā, lai kartupeļi un burkāni priekšlaicīgi nesāk dzīt asnus. Vēl varat pārrakt un ieziemot komposta kaudzi, veidot jaunu, ja berat kompostā atkritumus no virtuves. 

Lapu dārzeņu kopšana

17. novembrī novāciet pēdējos zaļumus, ja tādi vēl ir dārzā. Pirms nedēļas saplūcu lielas saujas salātu, kas auga zem klajas debess, bet nu jaunas lapiņas tiem diez vai saaugs. Iesējiet mikrozaļumus vai diedzējiet graudus, ja gribas svaigus zaļumiņus iekļaut ikdienas ēdienkartē.

Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

18. un 19. novembrī pievērsieties telpaugu aprūpei. Pārbaudiet, vai gaismas pietiek, varbūt jāiegādājas speciālās augiem tīkamās spuldzes. Apkures sezonā arī gaisa mitrums var būt pārāk zems, tādēļ to augu lapas, kuri ir prasīgāki attiecībā uz mitrumu, ieteicams laiku pa laikam rasināt. Tikai uzmanīgi ar laistīšanu, jo, pārlaistot augu, ir lielāks risks, ka tas aizies bojā, nekā tad, ja mazliet tiks iekaltēts. Sukulentus varat nelaistīt pat nedēļām ilgi, taču tiem vajag vēsumu un gaismu.

Augļu koku un ogulāju kopšana

20. un 21. novembrī aprūpējiet jaunos kociņus un krūmus dārzā – ja ir mīnus grādi, sauss un saulains laiks, kaļķojiet, novāciet vecos auglīšus, kas vēl aizķērušies zaros, novāciet lapas un, ja nepieciešams, mulčējiet augsni ap kokiem.

Uzglabāšanai paredzētos augļus novietojiet tā, lai tie nebūtu līdzās tādiem dārzeņiem kā kartupeļi un burkāni, jo āboli no šiem kaimiņiem mēdz piesūkties ar nepatīkamu aromātu.

Atcerieties – ķirbjus, kurus paredzēts uzglabāt ilgstoši, nevajag mazgāt, lai nebojātu aizsargkārtiņu, kas ir uz mizas.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits