Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dārza Diena

Telpaugi ar krāsainām lapām

Veidojot telpaugu kolekciju, interesantāka tā būs, ja izvēlēsities pēc iespējas vizuāli atšķirīgākus augus. Ja telpu platība un gaismas pieejamība ļauj, var izvērsties, variējot ar dažāda izmēra augu kompozīcijām, kombinēt vertikāla silueta augus ar zemiem un kupliem, kā arī nokareniem augiem. Pavisam savdabīgas nianses iespējams piešķirt, izvēloties augus ar atšķirīgu krāsu lapām – gan dažādām zaļā toņa niansēm, gan pavisam citu krāsu lapām vai to daļām, kā arī ieviest pa kādam raibam augam.

Kaitēkļi jāpamana savlaicīgi

Ziemas sezona ir pārbaudījums, kas jāiztur ne tikai cilvēku, bet arī telpaugu veselībai. Tos apdraud slimības un kaitēkļi. Uzņēmīgāki pret kaitēkļiem ir tie augi, kas ir novājināti nepiemērotu augšanas apstākļu dēļ.

Dekoratīvie virši un ērikas

Košos zemsedzes augus viršus un ērikas var stādīt no pavasara līdz pat sala iestāšanās laikam.

Ķirbis – skaistākā rudens oga

Ķirbis, tik košs, apaļš un omulīgs, ir īsts rudens ražīguma simbols, ko ne tikai celt galdā maltītes veidā, bet arī izmantot, dekorējot mājokli un pagalmu. Nebūt ne tāpēc, ka tas saistās ar Halovīna tradīciju. Dažādu krāsu, izmēru un formu ķirbīši vienkārši ir glīti un izturīgi!

Apgriež, pārstāda un mulčē

Lai arī rudens saistās ar ziedēšanas sezonas izskaņu, šis ir piemērots brīdis paskatīties uz savu dārzu un pagalmu no malas un iekopt to. Atbrīvošanās no aizlūzušiem zariem, lapu grābšana un apkārtnes iekārtošana ir tikai daži no rudens aktuālajiem darbiem.

Dāliju gumi un gladiolu sīpoli ziemā

Dālijas ir krāšņas un vēlas rudens ziedētājas un priecē dārzkopi ilgi, ilgi, taču jāpagūst to gumus savlaicīgi izrakt un sagatavot glabāšanai ziemā. Tas pats attiecas arī uz gladiolu sīpoliem.

Rudens aveņu stādīšana

Rudens avenes ir vienas no tām ogām, kuras varam baudīt pat vēlā rudenī – līdz oktobra pirmajai pusei. Vēl visu oktobri varam tās arī stādīt, lai jau nākamajā gadā tiktu pie labas ražas. Avenes var stādīt arī pavasarī un vasarā, bet tad jārēķinās, ka kārtīga raža būs tikai pēc gada.

Jāpaspēj vēl šoruden

Ražas novākšana, mēslošana un pavasara puķu stādīšana – darāmā netrūkst!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide