Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā LU Botāniskajā dārzā decembrī notiks jauns gaismas festivāls “Ziemas nedarbi”.

No 20. decembra līdz 14. janvārim LU Botāniskajā dārzā notiks jauns gaismas festivāls “Ziemas nedarbi”.

Gaismas festivāla veidošanā iesaistījušies autori, kas līdzdarbojušies Ziemas gaismas dārza, gaismas festivāla “Staro Rīga”, pastaigas “Izgaismotā Liepāja”, gaismas priekšnesumu “Sapnis" un daudzu citu Latvijas gaismas notikumu realizācijā. Gaismas festivāls top kā vienota gaismas pastaigu taka - krāsains ziemas piedzīvojums ar gaismām, dzeju un aktieriem, instalācijām un mūziku, video projekcijām un lāzeriem. Ar devīzi “Neļauj priekam aizmigt ziemas miegā!” gaismas festivāla autori uz LU Botānisko dārzu aicinās visa vecuma apmeklētājus.

Viens no galvenajiem gaismas festivāla autoriem būs mākslīgais intelekts - festivāla režisores Ditas Lūriņas vadībā kopā ar Latvijas teātru aktieriem, tas aicinās ikvienu atsaukt atmiņā populārus dzejnieku darbus un piedāvās savu interpretāciju par tiem. Gaismas notikuma radošā komanda mākslīgajam intelektam ir devusi dažādus audiovizuālus uzdevumus, lai pārvērstu ieziemoto Botānisko dārzu. Gaismas festivālā būs apskatāmi vairāk kā 15 gaismas objekti, ikvienam būs iespēja līdzdarboties un ietekmēt objektu saturu. Pasākuma rīkotāji aicina: "Uzlādējiet savu mobilo tālruni un esiet gatavi jautrai un neparastai pastaigai."

Gaismas festivāls “Ziemas nedarbi” LU Botāniskajā dārzā gaidīs ciemiņus no 2023. gada 20. decembra līdz 14. janvārim katru vakaru (izņemot 24. un 31. decembri) no plkst. 17.00 līdz 22.00 (pēdējā ieeja plkst. 21.00).

LU Botāniskā dārza teritorijā nebūs iespēja ienākt ar dzīvniekiem, darbosies ziemas gardumu kafejnīcas. Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt labu garastāvokli un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu. Būs iespējams iegādāties arī grupu biļetes un īpašās skolēnu grupu biļetes.

Biļetes uz gaismu festivālu “Ziemas nedarbi” būs pieejamas "Biļešu paradīzes” kasēs.

Ieejas maksa gaismas takā tiek noteikta dinamiski - pirmās biļetes katrā apmeklējuma laikā ir lētākas. Katrai biļetei ir noteikts ierašanās laiks, lai ļautu apmeklētājiem pilnībā izbaudīt gaismu priekšnesumus.

Zīdaiņiem ratos vai ragavās ieeja bez maksas. Pasākuma producents - pasākumu operators "UNTITLED originals”. Gaismas festivāls “Ziemas nedarbi" ir iekļauts projektā "Gaismas stāsti".(www.gaismasstasti.lv)

Vairāk informācijas par gaismas festivālu mājaslapā https://ziemasnedarbi.lv/

Iepriekšējo gadu gaismas pastaigas LU Botāniskajā dārzā:

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pašdarīts alus

Receptes pagatavošana aizņems apmēram 6 stundas, sanāks 25–28 l alus, kura prognozējamais stiprums ap 4,5 tilpumprocentiem. Tiesa, gatavs dzeršanai miestiņš būs tikai pēc divām nedēļām.

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko