Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tiks atklāta visu laiku visaugstākā gaismu instalācija Rīgā

15. decembrī Rīgā, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, gaismas pastaigas “Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi” ietvaros tiks atklāta visu laiku visaugstākā gaismu instalācija Rīgā - lieljaudas lāzers, jeb pastaigas autoru vārdiem - garā pupa, kas burtiski ļaus vizuāli ieraudzīt latviešu pasakās un teikās izstāstīto sērdienītes ceļu uz debesīm.

    

400 vatu jaudīgais lāzers būs redzams gan pilsētas panorāmā, gan debesīs pat līdz 5 kilometru augstumam. Iekārta, kas tiks izmantota gaismas pastaigā, radīta tikai šogad un ir viens no spēcīgākajiem pasākumu nozares lāzeriem pasaulē. Pirms desmit dienām lāzers piedzīvoja pirmizrādi Lasvegasas startautiskajā gaismu profesionāļu izstādē LDI un tas ir mainījis priekšstatu par veidu, kā lāzerus var izmantot pasākumu jomā. Vienlaikus ar milzīgo jaudu, lāzers ir energoefektīvs.

“Mēs katru gadu cenšamies mūsu apmeklētājiem parādīt ko jaunu un nebijušu. Šogad, domājot par pastaigas “Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi” tēmu un pārlasot latviešu pasakas un teikas, mums radās ideja - kā būtu, ja mēs mēģinātu parādīt garo pupu, kura sniedzas debesīs. Neticamā kārtā tieši šogad pasaulē ir parādījies jauns un jaudīgs lāzers un mums radās unikāla iespēja šo iekārtu iekļaut mūsu pastaigā. Tik augsta gaismu instalācija nedz Rīgā, nedz Latvijā vēl nav bijusi un sagaidām, ka to varēsim redzēt no ļoti liela attāluma”, stāsta pastaigas “Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi.” gaismu departamenta vadītājs Kristaps Dergačs.

“Vides ilgtspēja ir aktualitāte pasākumu nozarē un mēs tam veltam lielu uzmanību ikvienā mūsu pasākumā - sākot ar kopējo elektrības patēriņu, vides saudzēšanu, klimata pēdu, maksimālu elektrotransporta izmantošanu un beidzot ar biotraukiem un šķirošanu. Jaunā gaismu iekārta, ko pirmo reizi Baltijā ieslēgsim Brīvdabas muzejā ir pierādījums tam, ka jaudīgs un vizuāli spēcīgs gaismu efekts var iet roku rokā ar energoefektivitāti un prieks, ka šī iekārta piedzīvos pirmizrādi pie mums,” atzīst pasākuma ilgtspējas eksperts Rūdolfs Kivlenieks.

Gaismu instalācija būs redzama gan pastaigā, gan Rīgas pilsētvidē no 15. decembra līdz 7. janvārim.

Jau ziņots, ka piektā “Ziemas Gaismas dārza” pastaigu taka notiks 2023. gada decembrī un 2024. gada janvārī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Šoreiz pastaigas radošā komanda un Latvijas gaismu mākslinieki aicinās apmeklētājus neparastā ceļojumā pa trejdeviņām brīnumu pasaulēm - par iedvesmu gaismu instalācijām kalpos latviešu dainas, teikas, ticējumi un pasakas, kuras savītas vienā lielā pasakainā ceļojumā, ļaus piedzīvot Saulgriežu brīnumu.
Pastaiga "Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi.” ikvienu - gan mazu, gan lielu aizvedīs ceļojumā brīnumu pasaulē - šoreiz dosimies pazemē, cīnīsimies ar mošķiem, minēsim mīklas, klausīsimies kā Saulgriežos dzied bites, iestādīsim brīnumpupu un ieraudzīsim maģisku pasauli krāsainā pastaigā.

Ziemas Gaismas dārzs” Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā gaidīs ciemiņus no 2023. gada 15. decembra katru vakaru (izņemot 24. un 31. decembri) no plkst. 17.00 līdz 22.00 (pēdējā ieeja plkst. 21.00).

Pastaigā nebūs iespēja ienākt ar dzīvniekiem, pastaigu takā darbosies Saulgriežu kafejnīca. Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt labu garastāvokli un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu.

Biļetes uz pastaigu “Ziemas Gaismas dārzs. Trejdeviņi.” iepriekšpārdošanā pieejamas "Biļešu paradīzes” kasēs. Ieejas maksa Ziemas Gaismas dārzā tiek noteikta dinamiski - pirmās biļetes katrā apmeklējuma laikā ir lētākas. Katrai biļetei ir noteikts ierašanās laiks, lai ļautu apmeklētājiem pilnībā izbaudīt gaismu pastaigu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pašdarīts alus

Receptes pagatavošana aizņems apmēram 6 stundas, sanāks 25–28 l alus, kura prognozējamais stiprums ap 4,5 tilpumprocentiem. Tiesa, gatavs dzeršanai miestiņš būs tikai pēc divām nedēļām.

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko