Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jēkabpilī slēgs vairākus autobusu maršrutus

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 ierobežošanas, sākot ar otrdienu, 17.martu, Jēkabpilī tiks slēgti vairāki autobusu maršruti, informēja pilsētas pašvaldība.

Lai būtiski ierobežotu iedzīvotāju kustību ar sabiedrisko transportu, no 17.marta līdz 14.aprīlim tiks slēgts 1., 2. un 7. pilsētas sabiedriskā autobusa maršruts. Savukārt 3., 5. un 8. maršruts kursēs pēc svētdienas grafika.

No 17.marta tiek atcelta skolnieku bezmaksas braukšana sabiedriskajā transportā.

Pašvaldības izpilddirektors Guntars Gogulis skaidroja, ka darbiniekiem, kuri šajās nedēļās veic attālinātu darbu no mājām, ir jāatrodas attālinātā darba vietas adresē, nevis publiskās un sabiedriskās vietās. Atrašanās publiskā vietā tiks uzskatīta par attālināta darba pārkāpumu un tiks attiecīgi sodīta.

Sākot no šodienas, Jēkabpils pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu pieskatīšanu, būs jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai pieskatītu bērnus, kuru vecāki to nevar nodrošināt. Lai saņemtu šādu pakalpojumu, vecākiem pirmsskolas izglītības iestādē būs jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene pēdējo 14 dienu periodā nav bijuši ārvalstīs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 saslimušajiem vai to kontaktpersonām. Tāpat šajā apliecinājumā vecākiem jānorāda, ka nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.

Paredzēts, ka pirmdien pirmsskolas izglītības iestādes apzinās vecākus, kuriem šis pakalpojums būs nepieciešams, un pēc informācijas apstrādes būtiski samazinās darbinieku atrašanos iestādē.

Kā ziņots, no piektdienas līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Papildus sestdien notikušajā Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē ir nolemts, ka no šī gada 16.marta pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu. 

Tāpat tika nolemts, kas neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Tāpat valdība lēma ierobežot neorganizētu pulcēšanos kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās līdz vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī lēma par citiem ierobežojumiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas