Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -1 °C
Skaidrs
Svētdiena, 5. aprīlis
Vidaga, Aivija, Vija

Partiju reģistrā saglabā Jauno Saskaņu

Uzņēmumu reģistrs (UR) pēc partijas Saskaņas sūdzības tomēr nemainīs lēmumu par partiju apvienības Jaunā Saskaņa reģistrēšanu, liecina galvenā valsts notāres Gunas Paideres lēmums.

UR lēma Jauno Saskaņu reģistrēt politisko partiju reģistrā šā gada 12.martā, tomēr jau 15.martā Saskaņa vērsās UR, apstrīdot Jaunās Saskaņas iekļaušanu partiju reģistrā.

Saskaņas sūdzības pamatā ir abu partiju nosaukumu līdzība, piebilstot, ka "politiskās partijas nosaukumam nepārprotami jāatšķiras no Latvijā agrāk reģistrētas politiskās partijas vai politisko partiju apvienības nosaukuma".

Paidere lēmumā norāda, ka Augstākā tiesa ir atzinusi, ka UR nav pamata atteikt reģistrēt tādu tiesību subjektu, kura nosaukums ir līdzīgs kāda jau iepriekš reģistrēta tiesību subjekta nosaukumam, bet nesakrīt ar to. "Reģistrējot konkrētu tiesību subjektu, UR valsts notāram nav jāizvērtē nosaukumu līdzība, kā arī nav jāvērtē nosaukumu fonētiskais skanējums vai iespējamie nosaukuma tulkojumi svešvalodās, bet ir jāpārbauda, vai nosaukums nav identisks," piebilda Paidere.

Galvenā valsts notāre atzīmē, ka partiju apvienības jaunais nosaukums Jaunā Saskaņa nesakrīt ar citu UR vestajos reģistros reģistrētu vai reģistrācijai pieteiktu tiesību subjektu nosaukumiem. Tāpat Jaunās Saskaņas nosaukums skaidri un noteikti atšķiroties no politisko partiju reģistrā reģistrētas partijas vai politisko partiju apvienības nosaukuma.

"Pirmkārt, partiju apvienības pilnais nosaukums ir Jaunā Saskaņa, savukārt politiskās partijas pilnais nosaukums ir Saskaņa sociāldemokrātiskā partija. Apstāklis, ka partija savā nosaukumā izmantojusi vārdu Saskaņa nenozīmē, ka abi nosaukumi nav atšķirami. Turklāt partijai nav ekskluzīvas tiesības uz vārda Saskaņa lietošanu savā nosaukumā. Otrkārt, Jaunā Saskaņa politisko partiju reģistrā reģistrēta kā politisko partiju apvienība, bet Saskaņa kā politiskā partija, kas papildus norāda uz to, ka partiju apvienības un partijas nosaukumi atšķiras," norāda Paidere.

Lēmuma nobeigumā valsts galvenā notāre uzsver, ka viņa negrozīs lēmumu, ar kuru tika reģistrēta partiju apvienība Jaunā Saskaņa.

Tiesa Saskaņa šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajonā tiesā.

LETA jau vēstīja, ka Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegts partiju apvienības Jaunā Saskaņa kandidātu saraksts, kura līderi ir AS Marika valdes priekšsēdētājs Juris Žuravļovs un šīs partijas līderis Jānis Kuzins, kurš par savām aktivitātēm savulaik iztaujāts Valsts drošības dienestā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas