Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēju vārdus vēl neatklāj

Lai gan Ordeņa kapituls jau esot pieņēmis lēmumu, kurus cilvēkus apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni, Valsts prezidenta kanceleja apbalvojumu saņēmēju vārdus publiskos oktobra beigās.

Prezidenta preses dienesta vadītāja Ilze Rassa aģentūrai BNS paskaidroja, ka kapituls pēc septiņu stundu ilgas sēdes lēmumu jau ir pieņēmis, bet pašlaik notiek saskaņošanas process, tostarp ar Ārlietu ministriju, kurai jāsniedz atzinums par jebkuru apbalvošanai pieteikto ārzemnieku.

Tā kā šis jautājums esot "sensitīvs", prezidenta kanceleja kā katru gadu ordeņa saņēmēju vārdus publiskos tikai pēc atzinumu saņemšanas. Apbalvojumu saņēmēju vārdus publicēs oktobra beigās oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Jau vēstīts, ka bijušais Jūrmalas mērs Ģirts Trencis (Tautas partija) ieteicis apbalvot konkursa "Jaunais vilnis" rīkotājus, tostarp vienu Krievijas pilsoni, ar Triju Zvaigžņu ordeni. Ieteikti trīs kandidāti - komponists Igors Krutojs, festivāla orgkomitejas priekšsēdētājs uzņēmējs Aleksandrs Šenkmans un režisors Ļevs Ostrovskis.

Savukārt TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka tā rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka pret "Jaunā viļņa" rīkotāju apbalvošanu pretenzijas esot Ārlietu ministrijai, kurai jāsniedz atzinums par jebkuru apbalvošanai pieteikto ārzemnieku.

Iepriekš arī vēstīts, ka ministre Linda Mūrniece rosināja apbalvot bijušo iekšlietu ministru Mareku Segliņu, taču pēc  M.Segliņš lūdza sevi nevirzīt apbalvojumam. Ministra pārstāvis Normunds Beļskis žurnālistiem uzsvēra, ka M. Segliņš no ordeņa neatsakās, taču uzskata, ka šobrīd daudz svarīgāk būtu ordeni piešķirt citiem iekšlietu struktūru darbiniekiem, kas strādājuši daudz sarežģītākā laikā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas