Laika ziņas
Šodien
Migla

Žurnāliste: būtu jāvērtē, vai privātā dzīve ietekmē politiskos lēmumus

G.Ulmanis uzskata, ka ir jūtama vienota rīcība šādai kampaņai, kas viņu sarūgtina. Šis neesot pirmais materiāls pret Šleseru. A.Šleseru preses konferencē atbalstīja arī sieva – Inese Šlesere, kura norādīja, ka šoreiz neesot varējusi stāvēt malā. Pēc viņas uzsvērtā, viņa nepazīstot Aināru, par kuru raksta avīzēs, kuru aprunā un par kuru ķengājas.

Viņa dzīvojot ar cilvēku, kurš godā savu māti, mīl bērnus un palīdz tuviniekiem.Ainārs un Inese Šleseri uz pasākumu ieradās kopā, bet, tikko pabeiguši savu runu, uz jautājumiem neatbildēja. Pēc preses konferences abi Šleseri pusminūti pozēja žurnālistiem, apskāvās un izslīdēja no telpas. Politiķis savas runas laikā arī slaucīja acis.Preses konferencei ir nopietns iemesls, uzsāka A.Šlesers. Viņš izteica nožēlu, ka pēdējo 12 gadu laikā, kad viņš ir politikā, neviens nav izrādījis interesi par šo informāciju, lai gan tā vienmēr bijusi pieejama.Viņš vienmēr esot izvairījies runāt par savu bērnību, aprobežojoties vien ar frāzi, ka tā bijusi smaga. Divu gadu vecumā ģimenē notikusi traģēdija, piecu gadu vecumā pirmo reizi viņš ieraudzījis tēvu, pirms tam viņam teikts, ka tētis ir slims un ārstējas. Tēvs lietojis zāles un bijis agresīvs, stāstīja A.Šlesers. Kad viņam bija septiņi gadu, tēvs pret viņu pacēlis roku. Politiķis norādīja, ka publiskotajā informācijā, dažas lietas arī viņam ir bijis jaunums, jo ģimenē par to neesot pieņems runāt.

Par labu Latviju līderis Guntis Ulmanis uzskata, ka ir “pārkāpta melnā līnija politiskajā cīņā”. To viņš paziņoja sava partijas biedra Aināra Šlesera īpaši sasauktajā preses konferencē, kas notika dienu pirms grāmatas atvēršanas, kas paredzēta rīt.

Jau vēstījām, ka preses konferenci Par Labu Latviju! premjera amata kandidāts A.Šlesers sasauca, jo rīt iznāk Lato Lapsas un Irēnas Saatčianes jaunākā grāmata “Šofera dēls minhauzens”, kas šoreiz ir par A.Šleseru.

Autori, informējot par grāmatas iznākšanu, kas gaidāma trešdien, norādījuši, ka tas būs “stāsts par puiku, kurš nolēma būt pilnīgi citādāks nekā viņa tēvs šoferis – neuzticīgs vīrs, dzīves neveiksminieks un garīgi slims slepkava, kuru grāmatas galvenais varonis ir centies noliegt visu savu mūžu un no kura uzvārda atteicies, kā vien iespējams”.

“Vai taisnība, ka Ainārs Šlesers jaunībā nejauši nogalināja cilvēku sporta zālē?” tā grāmata pieteikta speciāli izveidotajā interneta vietnē.

Komentējot grāmatas iznākšanu un to, ka darbā uzsvars acīmredzot likts uz A.Šlesera bērnību, žurnāliste Sanita Upleja pauda, ka nav sajūsmā par kolēģa Lato Lapsas izvēlēto tematu grāmatai par politiķi un uzņēmēju A.Šleseru. Viņa uzsver – bērni nav atbildīgi par vecāku darbībām.

“Ja raksta par politiķu privāto dzīvi, tad jāizvērtē, kā tā ietekmē viņa politiskos lēmumus. Ja šīs ietekmes nav, tad jāņem vērā, ka arī politiķiem ir tiesības uz privāto dzīvo,” savu pozīciju paskaidroja S. Upleja, kura uzskata, ka arī vārda brīvībai ir savas robežas. “Man nav svarīgi, kāda ir bijusi viņa bērnība un kas ir viņa tēvs, jo nedomāju, ka šie apstākļi ietekmē viņa lēmumus šodien,” sacīja žurnāliste.

Cits viedoklis ir grāmatas “VVF. Vairas Vīķes – Freibergas politiskā biogrāfija” autorei Sanitai Jembergai: «Ja A. Šlesers nebūtu sasaucis preses konferenci, es varētu teikt – vispirms izlasi grāmatu, tad runāsim par to publiski. Taču tagad ir nepieciešams pateikt – politiķa bērnība ir tikai daļa no grāmatas, taču tieši uz to viņš šodien lika akcentu».

S.Jemberga norādīja, ka A. Šlesera bērnība nemainās no tā, vai tā ir aprakstīta priekšvēlēšanu laikā vai citā, taču atzina – jautājums par A. Šlesera tēva garīgo saslimšanu ir sensitīvs, taču nav atraujams no viņa izdarītā nozieguma.

Viņa uzskata, ka L. Lapsa nav pārkāpis ne G. Ulmaņa pieminētās «melnās līnijas», nedz privātuma vai vārda brīvības robežas. «Izvēloties politiķa profesiju, cilvēkam ir jāapzinās, ka būs pastiprināta interese par viņa personību. Līdz šim A. Šlesers nav izvairījies no privātās dzīves izrādīšanas, par ko varam pārliecināties attiecīgās tematikas žurnālos. Bet, ja tu runā par saviem bērniem, tad vari pastāstīt arī par saviem vecākiem,» sacīja S. Jemberga, kura uzskata, ka L. Lapsas grāmata sabiedrībai rada lielāku labumu nekā kaitējumu A. Šlesera ģimenei.

Žurnālistes pieredze liek viņai šaubīties arī par politiķa asaru patiesumu īpaši sasauktajā preses konferencē. «Ja šis notikums būtu viņu patiesi sāpinājis, nedomāju, ka viņš publiski demonstrētu savas emocijas. Jebkurā gadījumā – raudošs A. Šlesers līdz šim novērots nav,» domā žurnāliste. Viņa pieļauj, ka grāmata par A. Šleseram nepatīkamām lietām tiek izmantota, lai padarītu viņu par situācijas upuri. «Šis bija labs brīdis, lai cietā buldozera tēlu padarītu mazliet cilvēcīgāku. Tā teikt – buldozers ar sirdi,» pārdomās dalās S. Jemberga.



(papildināts ar pēdējām rindkopām)

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

LATO LAPSA KOMENTĒ PĒC ŠLESERA PRESES KONFERENCES

"Kā jau labi zināms, rīt prezentējamā grāmata „Šofera dēls minhauzens” tiešām cita starpā stāsta par to, kā politiķis Ainārs Šlesers, kurš mēģina sevi parādīt kā principiālu un augstas ētikas cilvēku, ilgus gadus ir atteicies no sava smagus Dieva pārbaudījumus piedzīvojušā tēva un darījis visu, lai tikai šī patiesība neiznāktu dienas gaismā.

Tā, protams, ir paša Aināra Šlesera personiskā lieta, cik liekulīgas asaras viņš tagad lej un kā mēģina attaisnoties gan savā, gan sabiedrības priekšā par savu gļēvo un mīksto rīcību, par ko viss jau skaidri pateikts Grāmatā, kuras vārdu politiķis valkā vietā un nevietā. „Tad mēs sacījām savam kungam: zēns nevar atstāt savu tēvu; un, ja tas atstāj savu tēvu, tad tas mirs,” teikts 1. Mozus grāmatā – un jebkādi komentāri te, protams, ir lieki.

Taču grāmata „Šofera dēls minhauzens” ir nevis par politiķa tēvu Robertu Leščinski – dzīves neveiksminieku, neuzticīgu vīru un garā vāju slepkavu, bet gan par pašu Aināru Leščinski un to, kādu faktoru ietekmē viņš ir kļuvis par mums šodien skaidri atklājušos cilvēku, kam kārē pēc varas ir labi jebkuri līdzekļi un jebkuras metodes.

Tomēr Aināram Šleseram nevajadzētu īpaši uztraukties par savu jaunības dienu nodevību un gļēvuma nākšanu gaismā, - grāmatā šis apraksts aizņem tikai nenozīmīgu daļu, salīdzinot ar visu to, par ko politiķim nāksies taisnoties tuvākajās dienās, kad grāmata „Šofera dēls minhauzens” būs nonākusi lasītāju rokās. Un tur ar priekšvēlēšanu reklāmas kampaņas ietvaros izspiestām asarām vien nebūs gana."

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas