Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā 0 °C
Sniega pārslas
Trešdiena, 1. februāris
Indars, Indra, Brigita, Indris

Divkāršojies šogad Rīgā iesniegto būvprojektu skaits

Šogad Rīgā divkāršojies iesniegto būvprojektu skaits, turklāt normatīvajos aktos noteikto termiņu dēļ otrajā pusgadā strauji pieaugusi interese par jau izdotu būvatļauju termiņa pagarināšanu, liecina Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta (PAD) apkopotā informācija.

Laikā no janvāra līdz oktobrim Rīgā ir iesniegti 1052 būvprojekti, kas ir par 127% vairāk nekā tādā pašā laika posmā pērn. Par 13% ir palielinājies akceptēto iesniegumu skaits, kas saistīts ar vienkāršotās būvniecības procesu, piemēram, ēkas fasādes siltināšana, dzīvojamo telpu vienkāršota pārbūve, logu vai durvju pārbūve nesošajās sienās un tamlīdzīgi.

Pieaugusi interese par būvatļauju termiņa pagarināšanu - desmit mēnešos ir saņemti 397 iesniegumi jeb par 83% vairāk nekā pērn. Interese par būvatļauju pagarināšanu ir saistīta ar normatīvo aktu prasību līdz 1.oktobrim nodot ekspluatācijā ilgstoši nepabeigtas būves vai arī pagarināt būvdarbu veikšanas termiņu. Pagarinot būvatļaujas termiņu, netiek piemērota paaugstināta nekustamā nodokļa likme.

"Iesniegto būvprojektu skaita pieaugums lielā mērā ir skaidrojams ar aktivitāti būvniecībā. Varam arī secināt, ka pandēmijas laikā cilvēkiem radās vairāk brīvā laika un brīvo līdzekļu, kas netika iztērēti ceļojumiem un sabiedriskām aktivitātēm, novirzot tos savu mājokļu pārbūvei un atjaunošanai. Jāatzīst, ka pieaugošais būvniecības dokumentācijas apjoms ir izaicinājums mūsu darbiniekiem. Lai nodrošinātu operatīvu dokumentu izskatīšanu, tiek optimizēta dažādu pakalpojumu aprite un pilnveidots klientu apkalpošanas process," uzsvēris PAD direktora vietnieks būvniecības jautājumos pienākumu izpildītājs Valdis Dombrovskis.

Lai arī būvprojektu skaits ir pieaudzis, gada pirmajos 10 mēnešos izsniegtas 1118 būvatļaujas būvēm, kas ir par 11% mazāk nekā kā pērn. Lielākā daļa būvatļauju - 80% - ir izsniegtas ēkām, bet pārējām inženierbūvēm un citām būvēm. Vērtējot pēc būvniecības veida, vairums - 46% - būvatļauju izsniegtas jaunu objektu būvniecībai, bet 40% - pārbūvei. Visvairāk jaunu būvatļauju izsniegtas viena dzīvokļa mājām - 188.

Salīdzinot ar 2021.gada 10 mēnešiem, šogad vairāk par pusi pieaudzis izsniegto būvatļauju skaits garāžu ēkām, viesnīcām un sabiedriskās ēdināšanas ēkām, kā arī biroju ēkām. Izsniegto būvatļauju skaits pieaudzis arī daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku jaunbūvēm - divu dzīvokļu, triju dzīvokļu un vairāku dzīvokļu mājām. Palielinājies izsniegto būvatļauju skaits tādu objektu pārbūvei, kā rūpnieciskās ražošanas ēkas, ielas, ceļi un laukumi, viesnīcas un sabiedriskās ēdināšanas ēkas, kā arī garāžas. Savukārt viena, divu, triju vai vairāku dzīvokļu mājām izsniegto būvatļauju skaits pārbūvei ir sarucis robežas no 13% līdz 32%.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas