Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Mežaparkā noslēgušās pretterorisma mācības

Valsts drošības dienesta (VDD) organizētās pretterorisma mācības Pūlis 2019, kas sākās ceturtdienas rītā un norisinājās Mežaparka teritorijā, kā arī citviet Rīgā, ir veiksmīgi noslēgušās.

VDD apkopos mācību laikā gūtos secinājumus un sadarbībā ar pretterorisma pasākumos iesaistītajiem dienestiem un institūcijām veiks to rūpīgu analīzi, lai turpinātu pilnveidot pretterorisma sistēmu Latvijā.

Līdzīgi kā aizvadītajā gadā, ņemot vērā tendences citās Eiropas valstīs, šajās mācībās tika pārbaudītas pretterorisma pasākumos iesaistīto dienestu un institūciju reaģēšanas spējas gadījumā, kad noticis teroristiska rakstura uzbrukums – pūļa taranēšana ar transportlīdzekli, kā rezultātā ir gan bojā gājušie, gan cietušie. Atšķirībā no aizvadītā gada, šogad mācību scenārijs tika papildināts ar ķīlnieku krīzes elementu.

Mācību laikā tika īstenots plašs pretterorisma pasākumu komplekss, kas ļāva pretterorisma darbībās iesaistītajiem dienestiem un institūcijām pārbaudīt reaģēšanas spējas, izstrādātās procedūras un savstarpējo sadarbību šāda veida apdraudējuma pārvarēšanai. Piemēram, tika pārbaudīta dienestu un institūciju apziņošana, personāla un tehnikas ierašanās un izvietošanās notikuma vietā, informācijas par apdraudējumu iegūšana un analizēšana, lēmumu pieņemšana un koordinēšana, medicīniskās palīdzības sniegšana, kā arī izmeklēšanas darbību veikšana, aizdomās turēto personu aizturēšana un ķīlnieku atbrīvošana.

Mācībās piedalījās VDD, Nacionālo bruņoto spēku, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Ģenerālprokuratūras, Rīgas Pašvaldības policijas, kā arī Iekšlietu ministrijas un Ārlietu ministrijas pārstāvji. VDD izsaka pateicību visiem mācībās iesaistītajiem dienestiem un institūcijām, kā arī vairāk nekā 300 mācību dalībniekiem individuāli par profesionālo attieksmi un ieguldījumu mācību norisē, un attiecīgi arī Latvijas pretterorisma sistēmas stiprināšanā. Tāpat VDD izsaka pateicību iedzīvotājiem par izpratni mācību norises laikā.

Top komentāri

Vērīgais
V
bet kur teroristam gejOrģiju ļenta ?
rommels
r
tā bija izrādīšanās!specdienesti nedrīkst visspār izrādīties!igil kaujiniekiem tika parādīta varbūtība!tiem slimajiem viss vienalga!te nav sastapušies!potenciālais ienaidnieks jāneitralizē iepriekš!a to tur zin a nenovērsa!te maz ticams!situācija ir cita!atentātus pasūta amerikas specdienesti,jo igil kaujiniekus a gatavoja amerikas specdienesti!a afganistānu,a gatavoja amerikas specdienesti!tā ir tā ķēde,viņa izvēršās!kalifats masonu,kas tika veidots,lai tagat barotu eliti 300! latvija laikam atpalikusi no vēstures!ja esam nato un es,tas nozīmē,ka viņi ir mūsu slepkavas!tas tika veidots speciāli!ja tu nolēmi sagraut komunizmu,ta tevi sāka pacelt,ja tu nepiekriti,ta tevi isūtija!taga notiek,ar likumu oficiālā tautas iznīcināšana!pat nato karavīri nezina,ka viņi slepkavo!a a valdība slepkavo ar likumu un zog ar likumu!ierēdnis ir pidarass ar likumu!valdība strādā,kā sūkātāji!tas tagat redzams ar nodokļiem!vid dzen sevi zem nāves sliekšņa!valdība agri vai vēlu sev sūkās!tāpat visiem beig
ivaasd
i
Jus vаrаt mаksаt рar 50 % mаzак раr еlекtrоеnеrgiju, nеkаdа vеіda mаldinоt vаi раrkaрjot lіkumu! Еs іesаku vіsіеm іzlаsіt so rакstu – http://bit.ly/lesspaid Es tо еsmu іzmаntojis kорs dесеmbra, un rеkіns раtiеsаm ir kluvіs mаzаks!s
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai Egils Levits prezidenta amatā attaisnos uz viņu liktās cerības?

Kopā nobalsojuši: 3336

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas