Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Rīgā ierobežos digitālo vides reklāmu spilgtumu

Lielo vides reklāmas ekrānu apkārtnē dzīvojošie un arī citi pilsētnieki pauž neapmierinātību ar ekrānu pārlieku spilgto gaismu. Pašlaik likums reklāmu spožumu neregulē, bet Rīgas Būvvalde šobrīd sākusi darbu pie jauniem noteikumiem, kas varētu stāties spēkā nākamgad, vēsta LNT raidījums 900 sekundes.

Apvienības Pilsētas cilvēkiem pārstāvis Māris Jonovs norāda, ka brīžiem ielas malās esošo video reklāmu spilgtums ir neciešams. Viņš piebilst, ka apkārtējo māju iedzīvotāju nakts miers nav vienīgais, kas tiek traucēts. Arī satiksme naksnīgajās ielās cieš no pārlieku lielā spilgtuma. 

"Es uzskatu, ka tas ir bīstami - likt intensīvas satiksmes ielās tādas mirgojošas reklāmas," pauž Jonovs. 

Digitālo reklāmu ekrāni Latvijā ir salīdzinoši jauna tendence, ar kuru tagad jārēķinās Rīgas pilsētas būvvaldei. Tās priekšsēdētājs Ingus Vircavs LNT raidījumam 900 sekundes saka, ka līdz gada noslēgumam tiks izstrādāti jauni reklāmas izvietošanas noteikumu grozījumi, kas paredzēs maksimālo spilgtumu digitālajiem ekrāniem.

"Šis te prasības, ka tas ir jārespektē un ka šo spilgtumu jāsamazina, būs konkrēti ierakstītas jaunajos noteikumos," komentē Vircavs.

Noteikumi pašlaik vēl tikai tiek izstrādāti, tāpēc konkrēti punkti nav apstiprināti. Notiks sarunas gan ar digitālo tehnoloģiju speciālistiem, gan ar uzņēmējiem.

Kompānijas ACM vades loceklis Konstantīns Kuzikovs norāda, ka viņi ir gatavi nakts laikā izslēgt atsevišķus digitālos ekrānos nomaļākajos pilsētas rajonos, tomēr pilsētas intensīvākās satiksmes ielās centrā ekrānus vajadzētu atstāt. 

"Centrā tas tomēr nebūs labi ja, piemēram, Marijas ielā 2 būs tāds tumšs, melns ekrāns," tā uzņēmējs. Lai arī uzņēmējs noteikumu ieviešanu atbalsta, viņš norāda, ka to kontrole būs sarežģīta, jo objektīva spilgtuma mērīšana būs sarežģīta ekrānu dažādā izmēra, atspoguļotā satura un izvietojuma dēļ.
 

Top komentāri

Sarmīte
S
Pilsētu apgasimojums ir viens no būtiskākajiem kukaiņu masveida bojāejas iemesliem un viens no viiens no visbūtiskākajiem piesārņojumiem urbanizētā vidē. Tas var parādīties pēkšņi vietās, kur pat nav blīvi apdzīvota. Protams, cilvēki arī ir traucēti. Pilsētu apgaismojuma dēļ arī ir traucēta kosmosa telpas izpēte (nevar redzēt zvaigznes). Protams, cilvēka miers ir ļoti svarīgs, šis traucējums ir iemesls cilvēku stresam, nemieram un neapmierinātībai ar dzīves kvalitāti pilsētās. Tomēr daba ir prioritāra. To nevajadzētu aizmirst. RD dod īpašuma nodokļa atlaidi tiem īpašniekiem, kuru ēku fasādes pilsētā ir izgaismotas (tērē lieli elektrību un mānīgi rada estētiku kura patiesībā bieži ir traucējoša). Ceru, ka likumdevēj neaizmirsīs arī autleta projektu Piņķos, kur jau pašlaik ir uzslieta 300 metrus gada gaismas reklāmas josla (sēta) gar Jūrmalas šoseju, kurai pēc plāna ir jāsāk darboties pavasarī. Šis "projekts" noteikti negatīvi ietekmēs jau tā traumēto eko sistēmu šajā teritorijā.
Kuzja un Muris
K
Ušakova labo darbu pārskaitījums sāks izbālēt...
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas