Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ārstu biedrības prezidenta amatā ievēlē ģimenes ārsti Aizsilnieci

Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) biedru sapulcē trešdien par LĀB prezidenti tika ievēlēta līdzšinējā viceprezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Aizsilniece amatā tika ievēlēta ar 136 balsīm par, 66 balsīm pret, bet trīs biļeteni atzīti par nederīgiem.

Kā galvenos uzdevumus jaunievēlētā LĀB prezidente uzsver normatīvu maiņu, kas atceltu kriminālatbildību par medicīnisko kļūdu, veselības aprūpes pakalpojumu cenu noteikšanu un finansēšanas principu pārskatīšanu, kā arī veicināt pienācīgu ārstu darba samaksu Latvijā, īpaši uzmanību vēršot uz ārstu-rezidentu un jauno ārstu algu palielināšanu.

Aizsilniece vēlas stiprināt ārstu profesionālo neatkarību, saglabājot esošos sertifikācijas un tālākizglītības principus, darot to ciešā sadarbībā ar visām profesionālajām asociācijām, kā arī turpināt aktīvi iesaistīties starptautisko ārstu organizāciju darbā, paužot LĀB viedokli par globāliem ar veselības aprūpi saistītiem jautājumiem.

Kā informēja LĀB, Aizsilniece ir ģimenes ārste ar starptautisku pieredzi un zināšanām, ilgus gadus darbojusies kā LĀB viceprezidente, daudz strādājusi Pasaules Veselības organizācijas projektos, apguvusi sabiedrības veselības pamatus Zviedrijā, Šveicē un ASV, kā arī ieguvusi maģistra grādu veselības aprūpes zinībās Londonas universitātē.

Patlaban LĀB aktīvo biedru skaits ir 2541.

Latvijas Ārstu biedrības biedru sapulce tika ievēlētas arī biedrības profesionālās institūcijas, revīzijas komisija un divi viceprezidenti.

Kā ziņots, LĀB biedru pilnsapulcē 18.oktobrī kvoruma trūkuma dēļ nenotika.

Uz LĀB prezidenta amatu kandidēja tikai līdzšinējā biedrības viceprezidente, ģimenes ārste Aizsilniece, kuras iesniegums atzīts par atbilstošu prasībām. Iesniegumu par Aizsilnieci kā LĀB prezidenta amata kandidāti parakstījuši 55 biedrības individuālie biedri.

LĀB valde noraidīja ģimenes ārstes Līgas Kozlovskas (ZZS) kandidatūru uz biedrības prezidenta amatu, jo par viņas izvirzīšanu nebija parakstījies pietiekams skaits ārstu, kā arī iesniegtā dokumentācija neatbilda prasībām, tomēr pati Kozlovska gan aģentūrai LETA pauda, ka nepiekrīt iemesliem, kāpēc LĀB valde noraidījusi viņas pieteikumu biedrības prezidenta amatam.

Kozlovska sacīja, ka noticis "bezprecedenta gadījums", jo LĀB vadība melojusi sabiedrībai un apzināti veikusi rupju Biedrību un nodibinājumu likuma un LĀB statūtu pārkāpumu, ierobežojot likumā un statūtos noteiktās biedrības biedru tiesības vēlēt un tikt ievēlētiem.

Top komentāri

tablete
t
Paldies Apinim - vajadzēja turpināt! Galvenais, lai Aizsilniece turpina iesākto!
Liene
L
Lieliska izvēle! Fanastiski kvalificēta un pieredzējusi ārste ar lieliskām diplomāta spējām un ētikas normām.
Dimba
D
Ar veca ārsta skatu no Skandināvijas: "Pisec" jums, dārgie kolēģi! Un laimīgu galīgo pedāļu atstiepšanu!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas