Laika ziņas
Šodien
Migla

Atrasts Otrā pasaules kara laikā pazudušais Subates baznīcas zvans

Aprīlī Subates Svētā erceņģeļa Miķeļa baznīcā, sekojot kāda vietējā iedzīvotāja norādēm, militārās arheoloģijas un meklēšanas kluba Leģenda pārstāvji atrada dievnama zvanu, kurš pazuda Otrā pasaules kara laikā, aģentūra LETA noskaidroja Latvijas Romas Katoļu baznīcā.

Zvans bija aprakts un paslēpts zem grīdas vienā no baznīcas telpām.

Saskaņā ar kāda vietējā subatieša stāstīto, Otrā pasaules kara laikā, vāciešiem atkāpjoties, tie ņēmuši līdz arī metālu militārās ražošanas vajadzībām. Kad vietējie iedzīvotāji to uzzināja, viņi naktī paslēpuši zvanu.

Zvans ir veidots no bronzas, un ir gandrīz 200 gadus vecs, par ko liecina uz zvana iegravētais gads - 1821. Padomju gados pazudušā zvana vietā ticis uzstādīts jauns zvans.

Subates mūra baznīca ir celta 1831.gadā vietā, kur iepriekš bijis koka dievnams. Vienlaikus ar baznīcu tās priekšā no laukakmeņiem tika uzbūvēts zvanu tornis ar vārtiem, kur atrastais zvans reiz aicinājis ticīgos uz lūgšanām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tiks piemērota 5% atlaide visām vilcienu e-biļetēm(4)

Lai mudinātu pasažierus vēl aktīvāk izmantot iespēju vilcienu biļetes iegādāties elektroniski, visām vilcienu biļetēm, kuras tiks iegādātas internetā un mobilajās lietotnēs sākot no š.g. 20. augusta, ...

Par Rīgas mēru ievēlēts Burovs(14)

Pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas