Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Ostas Krasta stacija tiek atslēgta no dzelzceļa tīkla

Turpinoties attīstībai Andrejsalā, Riga Port City teritorijā, VAS Latvijas dzelzceļš šodien, 28. jūlijā, posmā Zemitāni-Rīga-Krasta uzsāka dzelzceļa infrastruktūras pārbūvi. Rezultātā no kopējā dzelzceļa tīkla ir atslēgta vēsturiskā ostas ogļu dzelzceļa stacija – Rīgas Krasta, portālu Diena.lv informēja Riga Port City.

Tas nozīmē, ka Andrejsalas un Andrejostas teritorija tiek pilnībā atbrīvota no ostas operācijām, atverot šīs teritorijas turpmākai attīstībai, pārtraucot ogļu piesārņojumu un vagonu troksni, ko līdz šim radīja ostas pakalpojumi Rīgas pilsētas centrā. Andrejsalas un Andrejostas teritorijas pēc 115 gadu pārtraukuma kļūst par Rīgas centra daļu.

Projekta ostas dzelzceļa infrastruktūras pārbūvei Eksporta rajonā būvniecības pirmās kārtas ietvaros paredzēta jauna SIA Rīgas Centrālais Termināls dzelzceļa infrastruktūras savienojuma izbūve, kas iekļauj pieslēgumu publiskai dzelzceļa infrastruktūrai, rezultātā atslēdzot Andrejsalā esošo Rīgas Krasta staciju un izbūvējot jaunu savienojumu uz Rīgas Centrālā Termināla un SIA Signāls P pievadceļiem. Sliežu ceļa demontāžu un jaunā sliežu ceļa savienojuma izveidi plānots noslēgt 30. jūlijā.

Šis ir vēsturisks brīdis gan Andrejsalai, gan Rīgai, ir pārliecināts Jaunrīgas Attīstības Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valters Māziņš. "No Andrejsalas teritorijas atkāpjas osta, atbrīvojot Rīgas centru un Daugavas krastu turpmākajai nākotnes attīstībai. Tas nozīmē, ka Andrejsala Riga Port City attīstības projekta ietvaros tiek pilnībā atslēgta no Latvijas dzelzceļa infrastruktūras un turpmāk dzelzceļa sastāvi šeit vairs nekursēs. Protams, šis ir brīdis, kad Rīgas Krasta stacija pārstāj pildīt savas līdzšinējās funkcijas, paverot jaunas iespējas gan šai vēsturiskajai ēkai, gan visai Andrejsalas teritorijai. Pēc sliežu posmu noņemšanas tiks izveidots jauns sliežu ceļš uz ostu jeb tiks īstenota Rīgas Centrālā Termināla dzelzceļa infrastruktūras savienojuma izbūve ar pieslēgumu publiskai dzelzceļa infrastruktūrai, turpinot nodrošināt kravu transportu ostai. Esam nolēmuši šo vēsturisko brīdi iemūžināt video un foto formātā, materiālu pēc tam nododot Rīgas pilsētas arhīvam," norāda Māziņš.

"Dzelzceļš ir viens no videi draudzīgākajiem transporta veidiem, un VAS Latvijas dzelzceļš pastāvīgi meklē arvien jaunus risinājumus, kā organizēt kravu pārvadājumus tā, lai tie pēc iespējas mazāk kaitētu iedzīvotājiem un apkārtējai videi. Jau kopš 2019.gada pavasara akmeņogļu kravu pārvadājumi notiek uz Krievu salas termināli, tādējādi atslogojot pilsētas centru no šīm kravām, un stacijas Rīgas Krasta atslēgšana no dzelzceļa tīkla ir kā noslēdzošais posms piesārņojuma mazināšanai Rīgas centrā," stāsta VAS Latvijas dzelzceļš valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

Kopīgais mērķis ir sagatavot Andrejsalas teritoriju turpmākai attīstībai, vienlaikus samazinot piesārņojuma riskus, piemēram, ogļu putekļus, un trokšņa līmeni, kā arī uzlabojot vides kvalitāti Riga Port City un apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem. Darbu rezultātā tiks atbrīvota teritorija pašā Rīgas centrā, atdodot to attīstībai, Rīgas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, norāda Riga Port City.

Top komentāri

HC
H
Nedaudz muļķīgs gājiens patiesībā. Tur drīzāk vajadzēja galā uztaisīt pasažieru peronu un attīstīt vilcienu satiksmi. Pareizi organizējot visu pēc Vācijas S-Bahn koncepta tā varētu būt jēdzīga stacija kuru integrē Rīgas Pasažieru ostā.
Sliede
S
Tur būtu ideāla pieturvietās lai lielus pūlis no prāmjiem vestu uz visiem virzieniem kopas grupas ar autobusiem 1000-2000 nereāli būtu aizvest.
Bārda & Buldozers
B
Redziet, ja mums vajag , pat tramvajs, jeb šajā gadījumā dzelzceļš pabīdās:)
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas