Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

FOTO: Pabeigti būvdarbi uz Vidzemes šosejas pie Bērzkroga

Šodien Vidzemes šosejas 92,5. kilometrā tika svinīgi atklāts valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda-Igaunijas robeža (Veclaicene) (A2) pārbūvētais posms pie Bērzkroga (88,1.-95,2.km).

Pārbūvētajā posmā lentu pārgrieza VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) Būvniecības pārvaldes direktors Gints Alberiņš, AS Trev-2 Grupp vadītājs Svens Pertens un Priekuļu novada domes priekšsēdētāja Elīna Stapulone. 

"Šis Vidzemes šosejas posms ir atjaunots ar Eiropas Savienības fondu finansējuma atbalstu. Tas ir bijis apjomīgs un sarežģīts, prieks, ka viss ir izdevies. Būvniekam atvēlētais laiks projekta realizācijai bija salīdzinoši īss un pēdējās dienas nācās strādāt ļoti saspringti," posma atklāšanā teica LVC Būvniecības pārvaldes direktors Gints Alberiņš.

Viņš arī pateicās būvniekam, uzraugiem un projektētājiem, kas strādāja pie šī projekta. "Ceļš noteikti kalpos 20 gadus un vēl 20, ja vien neradīsies vajadzība šo šoseju pārbūvēt par četru joslu ceļu. Turpmāko mēnesi vēl tiks veiktas atlikušās ceļa pārbaudes, bet autobraucēji var droši pārvietoties," uzsvēra Alberiņš. 

Būvniecības uzņēmuma Trev-2 Grupp vadītājs Pertens, atklājot Bērzkroga posmu, norādīja, ka šis Igaunijas uzņēmumam ir pirmais lielais projekts Latvijā. "Paldies par uzticību, jo šis nebija viegls projekts ar savām īpatnībām. Arī laikapstākļi nebija mūsu sabiedrotie brīžiem. Tomēr ar kopējiem spēkiem mums izdevās. Paldies visiem iesaistītajiem un ceram, ka sadarbība ar Latviju turpināsies un veicinās valsts ekonomisko attīstību," teica Pertens.

"Paldies, ka saklausījāt ceļa lietotāju un mūsu, apkārtējo pagastu vajadzības. Ceļš kā zināms ir valsts asinsrite un laukos bez labiem ceļiem nekādi nevar. Labi ceļi palīdz attīstīt novadu un ir liels ieguldījums ekonomiskajā izaugsmē," atklāšanās pasākumā sacīja Stapulone.

Būvdarbi šajā Vidzemes šosejas posmā tika uzsākti 2018. gada augustā. Tos veica Igaunijas uzņēmums AS Trev-2 Grupp par līgumcenu 10,5 milj. EUR (ar PVN). 

Būvdarbu ietvaros tika reciklēts vecais segums 15 centimetru biezumā, atkūdroti 17 000 kubikmetru grunts, aizbērts purvs ar salizturīgo smilti 19 000 kubikmetru apjomā, izbūvēts pusmetru biezs drenējošais slānis, jaunu šķembu kārta un ieklātas trīs asfalta kārtas. Tāpat nomainītas vecās un izbūvētas jaunas caurtekas, no tām četras lielizmēra. Bērzkroga teritorijā tika izbūvēts jauns apgaismojums.

 

Top komentāri

Vārds
V
Lieliski paveikts darbs!
Emma
E
Liela kludae saja cela posma izbuve ir, ka vajadzeja jau tagad izbuvet 4 - joslu asfalta celu, jo ir jaskatas ar plasku skatu nakotne. Tapat, celu vajadzeja iztaisnot, jo tagad tas ir liks ka kuil pi.pis un ir loti stavi celu krasti, kapec ta, ta nevaru saprast? Pats galonnais ir, Latvija ir japienem likums, ka visiem Latvijas celiem, no cela pamatnes uz abam usem ir jabu 10 m izcirstiem kokiem, krumiem un sis malas ir Kabul nolidzinatas, lai tas var vieilli apkopt, izplaut, tadejadi noversot gadijumus, ka dzivnieki izskrien uz celiem, jo ja bus sie 10 m tira zona no katra cela puses ir espejamos, ka autovaditaji spes laicigi reaget uz dzivnieku tuvosanos celam un safer spes laicigi reaget uz dzivnieka uzvedibu.
VVZ
V
Daudzu gadu pūles šī posma remontā beidzot ir vainagojušās panākumiem! Ja visā pasaulē tādos tempos remontētu ceļus, tad, piemēram, Eiropas nomales vēl šodien nebūtu savienotas ar pārējo pasauli ar autoceļiem un Dienvidamerikā pārvietotos tikai ar ēzeļiem pa kalnu takām. Rokas no pakaļas, un abas kreisās- šādam ir jābūt ceļu remontētāju moto!
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Valdībā esošie melo kā komunisti(32)

Ar Saeimas deputātu Māri Kučinski (ZZS), kurš iepriekš bijis Ministru prezidents, reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs un Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs, sarunājas Romāns ...

Rimšēvičs atbrīvojies no piejūras zemes kāpu zonā(10)

Korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs īpatnējā darījumu ķēdē atbrīvojies no sev piederējušajiem astoņiem hektāriem zemes Baltijas jūras kāpu zonā Jūrkalnē, izpētot...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas