Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Lielo uzņēmumu atbalstam veidos Pašu kapitāla fondu ar valsts finansējumu 75 miljonu eiro apmērā

Lielo uzņēmumu atbalstam veidos Pašu kapitāla fondu ar valsts finansējumu 75 miljonu eiro apmērā, trešdien vienojusies finanšu ministra Jāņa Reira (JV) vadītā darba grupa uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam.

Finanšu ministrijā aģentūrai LETA stāstīja, ka Reira vadītājā darba grupā panākta viesošanās, ka Covid-19 krīzes skarto lielo uzņēmumu atbalstam tiks veidos Pašu kapitāla fonds. 

Paredzēts, ka fonds varēs veikt kapitāla ieguldījumu uzņēmumā līdz desmit miljoniem eiro.

Atbalsts tiks sniegts dzīvotspējīgiem uzņēmumiem, kuri nonākuši pagaidu grūtībās, piemēram, piedzīvots būtisks eksporta kritums. Atbalsts tiks sniegts arī uzņēmumiem, kuri pielāgo vai pārveido līdzšinējo biznesa modeli Covid-19 izraisītās krīzes ietekmē, tādējādi veicinot šo uzņēmumu sekmīgu tālāko darbību eksporta tirgos. 

Fonda līdzekļus veidos publiskais un privātais finansējums, bet to pārvaldīs Attīstības finanšu institūcija Altum.

Fonda kopējais apmērs plānots 125 miljoni eiro, no kuriem 75 miljoni eiro būs valsts finansējums. Atbalstu kapitāla ieguldījumiem varētu saņemt aptuveni 30 lieli uzņēmumi. 

Jau ziņots, lai novērstu jaunā koronavīrusa radītās slimības Covid-19 radītās negatīvās sekas uz ekonomiku, Ministru kabinets līdz šim pieņēmis virkni lēmumu, tostarp no valsts budžeta apmaksāt slimības lapas uzņēmumu darbiniekiem, kā arī 2020.gadā atlikt iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu un pagarināt uzņēmējiem nodokļu brīvdienas no viena gada līdz trim gadiem.

Tāpat uzņēmumi, kuri atbilst konkrētiem kritērijiem, var pieteikt darbiniekus dīkstāves pabalstam, kas ir 75% apmērā no līdz šim saņemtā atalgojuma apmērā, bet ne vairāk 700 eiro mēnesī. Uz dīkstāves pabalstiem var pretendēt arī pašnodarbinātie un mikrouzņēmumos strādājošie.

Atbalstu finanšu instrumentu veidā sniedz arī Attīstības finanšu institūcija Altum.

Pēc Reira iepriekš paustā, Valsts kasē pietiek līdzekļu, lai valsts varētu sniegt atbalstu Covid-19 radīto negatīvo seku novēršanai, kā arī tiek domāts par citiem finanšu avotiem. Kopumā atbalsts Covid-19 krīzes mazināšanai veido četrus miljardus eiro.

Top komentāri

LV vidēji dienā mirst 82 cilvēki
L
Latvijā vidēji dienā mirst 82. Vidēji gadā - vairāk nekā 28 tūkstoši. Relatīvi nelielai daļai no viņiem bez pārējām kaitēm, līdzīgi kā citos gados ar gripu, šogad tiks konstatēts vīruss C-19. Tā histēriskā rosība, kas apzināti vai neapzināti ir uzsākta pēdējos mēnešos, ir paralizējusi ekonomiku. Lai tā ārprāta stāvokļa izraisītā neapmierinātība nepāraugtu vispārējā dumpī, cilvēkiem tiek dāļāta aizlienēta nauda, kas nopietni ietekmēs inflāciju un vēlāk vienalga būs jāatrdod. Bet šīs aizlienētās naudas tērēšana kopumā neglābs no preču izsīkuma, ja ekonomikas blokāde turpināsies ilgstoši
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas