Portāls irliepaja.lv veica eksperimentu, lai noskaidrotu, vai grūti atklāt "točku" un pierādīt, ka tur iespējams iegādāties nelegālu alkoholu.
Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis intervijā portālam gan sacīja, ka situācija Liepājā nav no tām sliktākajām un minēja dažādus šķēršļus, ieskaitot likumdošanu, kas policijas darbiniekiem neļauj sekmīgi tikt galā ar nelegālo rūpalu, kurš pat apdraud cilvēku dzīvību.
Lai noskaidrotu, vai tiešām ir tik grūti atklāt "točku" un pierādīt, ka tur iespējams iegādāties nelegālu alkoholu, portāls veica eksperimentu. Bez īpašām iemaņām un instrukcijām, tikai aprunājoties ar dažiem uz ielas sastaptiem "ekspertiem", bez lielām pūlēm portāls noskaidroja ap pusotra desmita konkrētu adrešu Liepājā, kur var iegādāties nelegālo alkoholu. Lai savāktu pierādījumus, portāls arī katrā no "točkām" iegādājās pa pudelei grādīgās dziras.
Kopumā eksperiments prasīja ne vairāk kā desmit stundas. Portāla darbiniekiem, veicot eksperimentu, radās jautājums, vai traucēkļi, kas pašvaldības policijai, kuras rīcībā ir gan pietiekams budžets, gan šādām akcijām profesionāli sagatavoti darbinieki, neļauj strādāt sekmīgi, tiešām ir tik lieli? Varbūt iemesls ir tāds, ka nelegālā alkohola tirgošanas izskaušana nav policijas prioritāte?
Bīstami ir tas, ka "točkās" tirgo visdažādāko dziru, tostarp ar tādiem piejaukumiem, ko diez vai pat par spirtu var nosaukt. Starp citu, mērījumi uzrādīja diezgan atšķirīgu "točkās" iepirkto dzērienu grādīgumu – no 33 līdz 41 (cena gan bija nemainīga – pusotrs lats!). Gluži tāpat kā atšķīrās "apkalpošanas kultūra" tajos, un šajā ziņā ar īpaši augstu līmeni un plašu piedāvājumu izcēlās "točka" Gīzupes ielā 97, ko esot iecienījuši pat Reģionālās slimnīcas klienti.
Portāls publicējis arī nelegālā alkohola tirgošanas vietu karti.
Skatīt Nelegālais alkohols lielākā kartē