Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Noslēdzies militāro mācību cikls Namejs 2019

Svētdien, 6.oktobrī, Latvijā noslēdzās militāro mācību cikls Namejs 2019, kuru laikā pārbaudīja un pilnveidoja vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei patstāvīgi un kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros, portālu Diena.lv informēja Aizsardzības ministrijā.

Militārajās mācībās Namejs 2019 piedalījās vairāk nekā 3000 Nacionālo bruņoto spēku karavīri, vairāk nekā 2300 zemessargi, sabiedroto bruņoto spēku karavīri, kā arī rezerves karavīri, brīvprātīgie rezervisti, aizsardzības nozares civilie darbinieki un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls – policisti un robežsargi. 

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsver: “Militāro mācību scenārijs katru gadu tiek mainīts un tas nozīmē, ka mēs maināmies līdzi atbilstoši aktuālajiem drošības vides izaicinājumiem un pilnveidojam militāro taktiku. Militāro mācību cikls Namejs 2019 parādīja, ka esam veiksmīgi strādājuši un sekmīgi izpildījuši izvirzītos uzdevumu, un tas ir pats galvenais. Paldies sabiedrībai par atbalstu mācību norisē.”

Jau vēstīts, ka no 12. augusta līdz 6. oktobrim, Latvijā norisinājās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls Namejs 2019.

Militāro mācību ciklā Namejs 2019 vienotā scenārijā bija apvienotas Nacionālo bruņoto spēku vienību rudens lauka taktiskās mācības, tostarp Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes organizētās starptautiskās militārās mācības Sudraba bulta, Zemessardzes brigāžu mācības Zobens, Gaisa spēku mācības Gaisa dūre, Jūras spēku mācības Flotex, Mācību vadības pavēlniecības mācības Wise Adder, Štāba bataljona mācības Zibens un Militārās policijas mācības Kodols.

Militāro mācību cikla aktīvā fāze norisinājās ne tikai Ādažu poligonā un reģionālajos poligonos, bet arī Rīgā un Pierīgā, Lielvārdē, Jēkabpilī, Skrundā, no Viļakas līdz Cēsīm, no Kārsavas līdz Aizkrauklei, no Ventspils līdz Dundagai un Baltijas jūrā.  Militāro mācību cikla uzdevumi tika veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošas zemes īpašumiem.

Jau ziņots, ka pērn visā Latvijā notika līdz šim lielākās militārās mācības Namejs 2018, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Top komentāri

drošs
d
Nu es jūtos drošībā, Kremlis vair neuzdrīkstēsies mums uzbrukt
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Labi slēpta un sena draudzība(50)

Elitei piederīgā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nesaderība ar viņam inkriminēto noziegumu līdzdalībnieku – kriminālās nepatikšanās jau iepriekš ierauto uzņēmēju Māri Martinsonu –, ie...

Fotoradaru nauda pazūd budžetā(12)

Daudzie miljoni eiro, ko ik gadu soda naudās samaksā autovadītāji par stacionāro fotoradaru fiksētajiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem, izrādās, netiek īpaši iezīmēti, lai jau automātiski vi...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas