Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Pēc Lieldienām plānots turpināt slēgt reģionālo maršrutu autobusu reisus

Būtiski samazinoties pasažieru skaitam ārkārtējās situācijas laikā, pēc Lieldienām tiks turpināta reģionālo reisu slēgšana, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Lēmums par reisu samazināšanu pieņemts, jo reģionālo maršrutu autobusos vienā dienā pārvadāto pasažieru skaits kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas ir krities par nepilniem 22 000 jeb 46%, bet, salīdzinot ar vienu dienu pagājušā gada marta vidū, - par aptuveni 58 000 jeb 70%.

Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš norādīja, ka pēdējās nedēļas laikā redzams, ka liela daļa iedzīvotāju atsaucas aicinājumam neizmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus, paliekot mājās vai izvēloties citu pārvietošanās veidu. 

"Tiem, kuriem šādas iespējas nav, vēlos atgādināt, ka pārvadātāji ir darījuši daudz, lai brauciens autobusos un vilcienos būtu maksimāli drošs. Tāpat vēlos kliedēt satraukumu par transporta pieejamību, norādot, ka regulāri sabiedriskā transporta pakalpojumi tiks nodrošināti arī turpmāk," pauda Godiņš, skaidrojot, ka pašreiz Autotransporta direkcija strādā pie to reisu slēgšanas, kuros pasažieru nav vai to skaits ir bijis mazāks par diviem/trim.

Autotransporta direkcijas vadītājs norādīja, ka, izvērtējot maršrutu tīklu, tiek ņemts vērā arī tas, cik daudz reisu ir konkrētajā maršrutā, vai pastāv citas alternatīvas, kā tikt līdz galamērķim, un tamlīdzīgi. 

Viņš uzsvēra, ka noteikti netiks slēgts vienīgais reiss, ar kuru iedzīvotāji var nokļūt novada centrā. Tāpat nepieciešamības gadījumā Autotransporta direkcija ir gatava operatīvi reaģēt un reisus atjaunot.

Ņemot vērā, ka starppilsētu maršruti savstarpēji savieno pilsētas un attīstības centrus un to funkcija galvenokārt nav saistīta ar iedzīvotāju nogādāšanu darbavietā, tuvāko dienu laikā tiks samazināts reisu skaits tieši šajos maršrutos, piemēram, maršrutā Rīga-Liepāja, Ventspils-Saldus, Rīga-Dobele, Jelgava-Dobele, Rīga-Preiļi u.c. 

Direkcijā norādīja, ka starppilsētu maršrutos vērojams būtisks pasažieru skaita kritums, jo iedzīvotāji izvēlas nebraukt uz Rīgu vai citām Latvijas pilsētām, ja vien brauciena mērķis nav saistīts ar darbu. 

Plānots, ka tuvāko dienu laikā tiks slēgti arī vairāki reisi, kas tiek izpildīti nedēļas nogalēs, jo līdz ar ārkārtējās situācijas ieviešanu ir mainījušies iedzīvotāju braukšanas paradumi.

Vietējās nozīmes maršrutos reisu skaits, kas paredzēti iedzīvotāju nogādāšanai darbavietā un pēc tam - atpakaļ mājās, pašreiz paliks nemainīgs, ja saglabāsies esošais pasažieru skaits.

Autotransporta direkcija atkārtoti aicina izvērtēt brauciena nepieciešamību sabiedriskajā transportā un ārkārtējās situācijas laikā izvēlēties citas pārvietošanās alternatīvas. Tomēr, ja šādas iespējas nav, direkcijas aicina pirms brauciena pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu, jo tuvāko dienu laikā izmaiņas reģionālajā maršrutu tīklā tiks veiktas pakāpeniski, kā arī ievērot instrukcijas autobusos un neieņemt iezīmētās sēdvietas.

Papildus tam Autotransporta direkcijā atgādināja, ka Lieldienu brīvdienu periodā no 9. līdz 14.aprīlim gaidāmas izmaiņas aptuveni 500 reģionālo autobusu maršrutu

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja pasažieru un kravu pārvadājumu jomā. Tās darbība galvenokārt saistīta ar sabiedriskā transporta - pasažieru pārvadājumu ar autobusu un vilcienu - plānošanu, licenču izsniegšanu kravu un pasažieru komercpārvadājumiem un atļauju izsniegšanu starptautisko pārvadājumu veikšanai.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Bankas palīdzība vai pelnīšanas shēma?(8)

Tūlītēja naudas plūsmas uzlabošanās, banka saņem pircēju maksājumus un seko tiem līdzi, par nodrošinājumu kalpo finansētie rēķini – šādi a/s Swedbank savā mājaslapā reklamē tās piedāvātos faktorin...

Atvieglo atlaišanas kārtību(12)

​Valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja grozījumus Darba likumā, paredzot izslēgt normu, ka darbiniekus ar invaliditāti nevar atlaist. Proti, runa ir par 109. pantu, kas nosaka: "Darba de...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas