Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pie Ventspils avarējušās baržas glābšanai gaida labvēlīgus apstākļus

Pie Ventspils avarējušo baržu Trias gatavo novilkšanai no sēkļa un nogaida labvēlīgus laika apstākļus glābšanas operācijai, aģentūru LETA informēja Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks Pēteris Subbota.

Kā vēstīts, netālu no Ventspils kopš pagājušā gada nogales jūrā uz sēkļa atrodas ogļu pārvadāšanas barža, kas 30.decembra vakarā ceļā no Polijas uz Somiju norāvās no velkoņa pie Užavas. 

Subbota stāstīja, ka avarējusī barža Trias joprojām atrodas avārijas vietā. Piektdiena un sestdiena līdz šim bijušas vienīgās dienas, kad laika apstākļi ļāvuši veikt tehniskos gatavošanās darbus baržas novilkšanai. Šajās dienās veikta baržas kravas tilpnes, tehnisko telpu un balasta tanku inspekcijas, kas ļauj apjaust iespējamos bojājumus un ir pamats turpmākai novilkšanas operācijas plānošanai. 

Veikta baržas korpusa virsūdens un zemūdens daļas rūpīga vizuāla pārbaude un dziļumu mērīšana. Instalēti un nostiprināti personāla nokļūšanas trapi, kā arī kravas pārvietošanas no krasta uz baržu, no darba laivas uz baržu sistēmas. Pārbaudīti baržas tehniskie līdzekļi. Uz avarējušās baržas nogādāta virkne aprīkojuma, kas paredzēts ūdens atsūknēšanai, tilpņu pārbaudei, baržas savienošanai ar velkoņiem, uzsvēra Subbota.

Viņš norādīja, ka pēc pilnīgas informācijas saņemšanas par esošo baržas un apkārtējās vides stāvokli, proti, dziļumu, gultnes raksturojumu, laika apstākļus glābšanas kompānija Alfons Hakans sagatavos novilkšanas operācijas plāna gala versiju, ko saskaņos ar Krasta Apsardzes dienestu.

Subbota piebilda, ka laika prognozes liecina, ka tuvākās diennakts laikā laika apstākļi būtiski ierobežos darbus notikuma vietā un faktisko novilkšanu nevarēs veikt, kamēr neizveidosies 36-48 stundu ilgs labvēlīgu laika apstākļu posms.

Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks šo incidentu vērtē kā salīdzinoši vienkāršu un ar zemām riska pakāpēm personāla un vides piesārņojuma ziņā. "Laika apstākļi pašlaik ir noteicošais faktors, kas visvairāk ietekmē kopējo procesa virzību," uzsvēra Subbota.

Krasta Apsardzes dienests turpina sekot notikumiem avārijas vietā, informē citas iesaistītās institūcijas un saglabā paaugstinātu gatavību reaģēšanai uz iespējamo vides piesārņojumu, piebilda Subbota.

LETA jau ziņoja, ka gatavošanos baržas glābšanas operācijai, pamatojoties uz savstarpēji noslēgto līgumu, pārņēmusi glābšanas kompānija Alfons Hakans. Velkoņi Poseidon un Tor tiek apgādāti ar nepieciešamajiem materiāltehniskajiem līdzekļiem, lai varētu veikt baržas glābšanas operāciju. 

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs norādīja, ka uz baržas borta esošajos degvielas tankos atrodas divas tonnas dīzeļdegvielas. Degvielas tanki izvietoti baržas aizmugurē zem galvenā klāja. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Degpunktā vakances un Covid-19 tuvums(6)

Pieaugot ar Covid-19 saslimušo skaitam, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) rosina skolas izvēlēties B modeli, kas paredz lielāku akcentu likt uz attālinātajām mācībām. "Tas attiecas ne t...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas