Laika ziņas
Šodien
Apmācies

VIDEO: Fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš un LDz atgādina ievērot drošību dzelzceļa tuvumā

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) sadarbībā ar fitnesa treneri Kasparu Ozoliņu satiksmes drošības kampaņas ietvaros ir izveidojis videoklipu, kurā attēlots vilciena pārākums pār cilvēku.

Tādējādi LDz atgādina Latvijas iedzīvotājiem, īpaši bērniem un jauniešiem, ka cīņa ar vilcienu ir bezjēdzīga un nelīdzvērtīga, kā arī uzsver, ka dzelzceļu drīkst šķērsot tikai tam paredzētajās vietās un pārliecinoties, ka netuvojas vilciens.

"Ņemot vērā, ka aiz sliekšņa ir skolas laiks, LDz aicina pievērst īpašu uzmanību savai un citu drošībai. Dzelzceļa tuvumā vienmēr jāpārliecinās par drošu tā šķērsošanu – paskatoties uz abām pusēm, lai pārliecinātos, ka netuvojas vilciens un dzelzceļu šķērsot ir droši. Tāpat, dodoties pāri dzelzceļam lielā cilvēku pūlī vai auto plūsmā, svarīgi katram pašam personīgi pārliecināties par drošu šķērsošanu, nevis akli sekot "bara instinktiem". Nereti cilvēki paļaujas, ka priekšā ejošie līdzcilvēki vai braucošo transportlīdzekļu vadītāji ir pārliecinājušies, ka šķērsot brauktuvi ir droši, un dodas pāri, paši pat nepaskatoties apkārt,” uzsver LDz galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

"Pretinieku nedrīkst nenovērtēt – vilciens nav līdzvērtīgs pretinieks! Pērn kopā ar LDz ekspertiem, vadot drošības lekcijas Latvijas skolās, ar jauniešiem pārrunājām dažādas situācijas un drošības noteikumus dzelzceļa sliežu tuvumā. Taču, kad filmējām video, es pats nonācu aci pret aci ar vilcienu un atskārtu vilciena pārākumu, ar kuru noteikti neesmu gatavs cīņai. Vilciens uzvarēs vienmēr, tādēļ labāk nemaz nesākt šo cīņu," stāsta DCH studija fitnesa treneris Kaspars Ozoliņš. 

Videoklips papildinās LDz drošības stundu saturu, kas tiek organizētas ar mērķi samazināt negadījumu skaitu uz sliedēm un pievērst jauniešu uzmanību drošai dzelzceļa sliežu šķērsošanai. LDz drošības stundu laikā eksperti apmeklē Latvijas skolas, īpaši akcentējot drošības noteikumus dzelzceļa sliežu tuvumā, atgādinot un skaidrojot drošības principus, kā arī interaktīvā veidā piedāvājot pašiem izvērtēt dažādas situācijas un norādīt uz vēlamo rīcības virzienu, lai mazinātu dažādus riskus dzelzceļa tuvumā. Sākoties jaunajam mācību gadam, LDz aicina skolas pieteikties uz drošības stundām.

LDz statistika liecina, ka šī gada pirmajos astoņos mēnešos Latvijā uz dzelzceļa notikuši 14 negadījumi, kuros bojā gājuši 9, bet traumēti  cilvēki. Kopumā dzelzceļa negadījumu statistika ir samazinājusies, tomēr viens no galvenajiem negadījumu iemesliem vēl arvien ir cilvēku neuzmanība, savu spēju pārvērtēšana un drošības noteikumu neievērošana.

LDz ik gadu īsteno drošības kampaņas sabiedrības informēšanai un izglītošanai, lai samazinātu negadījumu skaitu uz dzelzceļa un pievērstu sabiedrības uzmanību drošības jautājumiem. Šogad LDz drošības kampaņu īsteno sadarbībā ar Valsts policiju un AS Pasažieru vilciens.

Vairāk informācijas par drošību dzelzceļa tuvumā un iespēju pieteikties drošības lekcijām skolās - http://dzirdiredzidzivo.lv/.

Precizēts 5. rindkopā minētais uz dzelzceļa notikušo negadījumu skaits Latvijā.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pārāk daudz "varbūt" par mācību gadu(3)

Jau tagad jābūt rīcības modeļiem par attālinātu vai klātienes darbu jaunajā mācību gadā – intervijā Romānam Meļņikam akcentē Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas