Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

Skan jauno eņģeļu stabules

"Laiks ir skrējis, joņojis ļoti ātrā tempā. Beidzot sadūšojāmies un noorganizējām Jauno ērģelnieku festivālu Eņģeļu stabules. Tas izdevās - piedalījās daudzi jaunie ērģelnieki no Latvijas mūzikas skolām un turpmāk festivāls notiks katru gadu," saka Ieva Lazdāne, Latvijas lepnuma 2015 balvas ieguvēja nominācijā Skolotājs.

Ievas Lazdānes 1992. gadā dibinātā Aglonas bazilikas Kora skola ir vienīgā tāda veida skola Latvijā. Viņas vadītais Aglonas bazilikas Kora skolas koris ir vairāku Starptautisko koru konkursu laureāts, ieguvis Zelta diplomu IX Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētku koru skates finālā A grupā, koncertējis Ungārijā, Slovēnijā, Krievijā, Polijā, Itālijā, Lietuvā, Horvātijā un nu arī Romā.

Ar bērniem uz ārzemēm

Laika posms pēc Latvijas lepnuma balvas pasniegšanas ceremonijas Ievai Lazdānei bijis bagāts ar vairākiem ārzemju braucieniem. Decembrī skolotāja ar saviem audzēkņiem piedalījās Pasaules bērnu un jauniešu koru federācijas Pueri Cantores kongresā festivālā.

Aglonas Kora skolas koris jau kopš 2004. gada ir Pasaules bērnu un jauniešu koru federācijas Pueri Cantores biedrs un regulāri koncertē šīs organizācijas pasākumos. Lai noturētu skolas līmeni, bērni jāved uz ārzemēm, lai redz pasauli, lai dzird, kā dzied citu valstu kori - tā vienmēr uzskatījusi skolotāja Ieva.

"Tā pa īstam esam vienīgie, kas Aglonas vārdu nes pasaulē. Aprīlī ar kora skolas skolotāju grupu Šveicē kopā ar Bernes vokālo ansambli Novantiqua Bern iestudējām un dziedājām koncertos XVIII gadsimta itāļu komponista Karlo Donato Kosoni vesperes dubultkorim. Jūnijā ar bazilikas kori Assupmta ciemojāmies Baltkrievijā - Grodņā. Tas bija ļoti skaists koncertbrauciens," stāsta Ieva Lazdāne un turpina: "Jūlijā atkal bija ārzemju brauciens, bet kā tūristei. Uz ārzemēm braucu bieži - kā diriģente ar koriem, bet šajos braucienos manas domas grozās ap to, kā labāk nodziedāt, kā interesantāk interpretēt programmas dziesmas. Šoreiz braucu tikai, lai baudītu skaisto Norvēģijas dabu. Tā bija īsta atpūta, atvaļinājums, kad nebija jādomā ne par vienu dziesmu."

Pateicas pieteicējai

Īsi pēc Latvijas lepnuma balvas saņemšanas Ieva Lazdāne piedzīvojusi emocionāli piesātinātus mirkļus. Telefons bijis karsts - ienākuši zvani, īsziņas ar apsveikumiem. Atklājies arī, kurš cilvēks Ievu pieteicis Latvijas lepnumam, rakstot šos vārdus: "Sirdī viņa ir īstena latgaliete, kura ar savu attieksmi un darbiem māca bērniem cieņu pret latgaliešu kultūru un valodu. Esmu lepna, ka viena no manām skolotājām ir Ieva Lazdāne - cilvēks, kurš savu dzīvi veltījis darbam, audzēkņos ieguldījis daudz zināšanu un mīlestības pret mūziku, kas iet roku rokā ar ticību."

Pieteicēju sauc Amanda Repša-Kondratjeva, viņa ir Aglonas bazilikas Kora skolas audzēkne. Ieva atzīst: "Pārsteigums bija ļoti liels. Domāju, ka viņai palīdzējusi mamma, bet mamma teica, ka viņa pat īsti neesot zinājusi. Amanda vispār ir ļoti gudra meitene, šogad absolvēja Aglonas bazilikas Kora skolu, bet tas, ka viņai šķitis svarīgs manis Aglonā paveiktais - tas tiešām bija liels un, protams, pozitīvs pārsteigums. Paldies viņai par to!"

Jaukas pārmaiņas skolā

Taujāta, vai balvas iegūšana veicinājusi pārmaiņas arī viņas kā Kora skolas direktores darbā, Ieva teic - iespējams, dažreiz vieglāk "kārtojušies" daži darba jautājumi. "Mana intuīcija saka priekšā, ka te pozitīvu lomu ir nospēlējusi Latvijas Lepnuma balva," piebilst pedagoģe.

Skolā pamazām sākuši labiekārtot telpas pēc remonta. "Mācību klases ieguvušas jaunus nosaukumus. Nevis kā parasti - solfedžo klase, klavieru klase un tā tālāk, bet gan svēto aizbildņu vārdus - piemēram, sv. Gregora klase - Koris; sv. Hildegardes no Bingenas klase - Solfedžo," stāsta Ieva un ar lepnumu turpina: "Mūsu skolas 4.-9. klašu koris, kura vadība aizvadītajā mācību gadā tika nodota mūsu skolas absolventei, nu jau skolotājai Jutai, Latvijas mūzikas skolu koru IV J. Vītola konkursā Lai skan! ieguva Zelta diplomu. Esmu lepna."


Jau piecpadsmito gadu laikraksts Diena un TV3 rīko akciju Latvijas lepnums. Vairāk par tās norisi lasi akcijai veltītajā sadaļā

 

 

 

 

Top komentāri

KALZ KARIN SABINE
K
Man nodot jūsu rīcībā aizdevumu labdien Es nodot jūsu rīcībā aizdevumu no 3000 līdz 500 000 eiro, saskaņā ar ļoti vienkāršiem nosacījumiem ikvienam, kas var atmaksāt. Es arī veicu ieguldījumiem un aizdevumiem starp īpaši visu veidu. Es varu piedāvāt īstermiņa, vidēja termiņa un ilgtermiņa kredītiem, sadarbībā ar manu advokātu un pieejamu atmaksas periodā. Mēs nezinām, ja jūsu izmanto un mūsu pārvedumi ir apdrošinājis banku par darījumu drošību. Jūsu pieprasījumus iesniegt priekšlikumus attiecībā uz likmju un maksājumu pa daļām, un es būšu tava palīdzība. Visbeidzot par lielāku sapratni, lūdzu, sazinieties ar mani pa e-pastu: [email protected] WhatsApp: + 33644681006
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!


Aktuāli2017. gada stāsti

Vairāk 2017. gada stāsti


2016. gada stāsti

Vairāk 2016. gada stāsti


2015. gada stāsti

Vairāk 2015. gada stāsti


2014. gada stāsti

Vairāk 2014. gada stāsti


2013. gada stāsti

Vairāk 2013. gada stāsti


2012. gada stāsti

Vairāk 2012. gada stāsti


2011. gada stāsti

Vairāk 2011. gada stāsti


Jaunumi

Vairāk Jaunumi