Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ieva Štāle

Augu enerģija piešķir citu skatījumu

Vita Lāce uzskata, ka visi esam saistīti ar enerģijām, tāpēc jārūpējas, lai pats justos labi. Tad arī cilvēki blakus jutīsies labi.

Seniori dzīvo arvien aktīvāk

Daudziem pensijas vecums asociējas ar materiālu nedrošību, veselības pasliktināšanos un aktivitāšu samazināšanos. Tomēr attieksme un dzīvesveids ātri mainās. Pensionēšanās vecumu cilvēki arvien vairāk uztver kā sava veida personības renesansi, kad brīvo laiku var aizpildīt ar jauniem vaļaspriekiem, darbu vai pat jauniem sasniegumiem.

Vecums joprojām nav šķērslis!

Prasmes sabalansēt budžetu, pilnvērtīgi lietot tehnoloģijas, izveidot un vadīt sabiedriskās organizācijas. Tāpat arī – zināšanas un iemaņas, veidojot dzimtas koku, atmiņas un ķermeņa trenēšana – šie ir tikai daži no tematiem, kurus Latvijas seniori var apgūt un pilnveidot projektā Vecums nav šķērslis II bez maksas.

Mūžīga mācīšanās, kas arī patīk

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) aicina pieteikties seniorus, kuriem ir demence vai citi kognitīvi traucējumi, unikālām mākslas terapijas nodarbībām, kas no 10. septembra līdz 28. novembrim norisināsies LLMC veidotajās izstādēs Rīgā. Nodarbības vadīs mākslas terapijas speciālistes Lība Bērziņa un Džūlija Volonta. Pieteikuma anketa jāaizpilda līdz 31. augustam.

Staigājiet, peldiet, vingrojiet!

"Muskuloskeletārajai sistēmai – kauliem, locītavām, muskuļiem – svarīgas ir kustības un fiziskās aktivitātes," uzsver Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) Vaivari fizikālās rehabilitācijas un medicīnas ārste Zaiga Kalnbērza.

Citiem nav tik laba dzīve...

Nebūt agresīvam, neiekost. Norvēģijā sunim tā ir vienīgā iespēja dzīvot cilvēku sabiedrībā.

Pandēmija kā pēdējais piliens

Pēdējā gada laikā ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju izjutuši nepieciešamību apmeklēt psihoterapeitu vai kādu citu psihoemocionālās veselības speciālistu, noskaidrots aptieku tīkla Apotheka un pētījumu uzņēmuma Norstat veiktajā aptaujā.

Māksla vienmēr ir ar mani(1)

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra (LLMC) pilotprojekta ietvaros ir izstrādāts pirmais piekļuves apraksts personām ar dažāda veida invaliditāti. Projekts Pārmaiņu aģenti. Mākslas mediācija iekļaujošai sabiedrībai un laikmetīgās mākslas pieejamībai veidots laikmetīgās mākslas parka ekspozīcijai Mobilais muzejs. Nākamā sezona.

Te ciemiņus vispirms sagaidīs baltās zeķes kungs

Vismaz divas stundas ir jāieplāno, lai izstaigātu lauku sētu Zemturi Kuldīgas pusē, Laides pagastā. Tas ir Kristīnes Ziemeles dzimtas īpašums, bet mazo zoo viņa attīstījusi kā hobiju, kas auklēts kopš pusaudzes gadiem. Konkrēti cik dzīvnieciņu ir viņas saimniecībā, Kristīne neņemas nosaukt. Daudz. Visi mīļi, visi labi.

Kuģu mehāniķa trīs veiksmes vaļi

Latvijas jūrnieki un viņu izglītība tiek augsti vērtēta visā pasaulē. Mūsu Jūrnieku reģistrā ir vairāk nekā 12 000 jūrnieku, no kopējā skaita 4% – sievietes. Abi rādītāji ir augstāki nekā citviet pasaulē, jūrnieku skaita ziņā uz ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem esam pasaules līderos un pirmajā vietā Eiropas Savienībā. Tomēr, kā norāda šīs nozares pārstāvji, jūrnieku pietrūkst gan Latvijā, gan citviet pasaulē. Īpaši liels pieprasījums patlaban ir pēc kuģu mehāniķiem. Pērn Latvijas Jūras akadēmijas (LJA) Jūrskola uzņēma rekorddaudz audzēkņu, un arī šogad jauniešiem pēc devītās klases tika atvēlētas aptuveni 150 budžeta vietas.

Četri balsti drošākām vecumdienām

Sabiedrības novecošanās un cilvēka dzīves ilguma palielināšanās visā pasaulē liek domāt par valstu sociālās aizsardzības sistēmu stabilitāti. 2019. gadā Eiropas Savienībā (ES) un arī Latvijā vidēji katram piektajam Eiropas iedzīvotājam bija virs 65 gadiem.

Par kinologu esmu jau piedzimusi

Kinoloģei Sarmītei Šliserei ir pašai savs suņu skolas direktors un mājdzīvnieku viesu nama galvenais šveicars.

Drošības spilvens savam mājdzīvniekam

Pēdējos gados pieaugsi mājdzīvnieku īpašnieku interese par iespējām apdrošināt savu mīluļu veselības problēmas un nelaimes gadījumu risku. Kā liecina aa/s Balta (PZU grupa) statistika, gada laikā apdrošināšanas atlīdzība izmaksāta katram otrajam apdrošinātajam sunim un katram trešajam kaķim. Atlīdzība retāku šķirņu dzīvnieku īpašniekiem var sasniegt pat 1000 eiro.

Dabas augi stresa mazināšanai

Koronavīrusa pandēmija ar tās daudzajiem ierobežojumiem un nākotnes neskaidrību daudziem rada stresu. Nogurums, vājums, aizkaitināmība, īgnums, nomākts garastāvoklis, satraukums, saslimšanas sajūta un elpošanas grūtības ir galvenās pazīmes, kas cilvēkam signalizē par pārlieku augstu stresa līmeni. Nereti cilvēki mēģina mazināt stresu ar dažādiem nomierinošiem augiem vai aptiekā pieejamiem dabas līdzekļiem, kuri var palīdzēt, skaidro Euroaptiekas farmaceite Zane Melberga.