Pagājušajā nedēļā par kiberuzbrukumu saviem datortīkliem vēstīja laikraksti The New York Times un The Wall Street Journal, bet sestdien ar līdzīgu paziņojumu nāca klajā arī avīze The Washington Post. "Visi, kuriem ir kaut mazākā izpratne par internetu, zina, ka hakeru uzbrukumi ir starptautiski un noslēpjami," skaidrots laikraksta People's Daily redaktora slejā. "IP adreses vienkārši nav uzskatāmas par pietiekamu pierādījumu hakeru izcelsmes apstiprināšanai."
Avīze pārmet ASV, ka tās savu interešu vārdā veicina "bailes no Ķīnas", un norāda, ka Vašingtona nacionālo drošību izmanto kā attaisnojumu tirdzniecības protekcionismam un ekonomiskajām sankcijām. "Amerika Ķīnu dēvē par hakeriem, šādi kibertelpā vienkārši vairojot "Ķīnas draudu" retoriku, rodot jaunu attaisnojumu Amerikas stratēģijai, kā savaldīt Ķīnu," secina izdevums. Avīze arīdzan atkārto valdības pausto, ka Ķīna arī cieš no hakeru uzbrukumiem, un atklāj, ka decembrī Ķīnas tīmekļa vietnes no ASV bāzētām IP adresēm saņēmušas vairāk kiberuzbrukumu nekā no citām valstīm.
Ķīnas hakeri spējuši ielauzties ASV laikraksta The Wall Street Journal (WSJ) datortīklos, ceturtdien pavēstīja laikraksta pārstāvji, ar šo ziņu nākot klajā dienu pēc tam, kad analoģiskas problēmas bija atklājusi arī avīze The New York Times (NYT).
Kā ceturtdien izplatītā paziņojumā atzinuši WSJ izdevēji - uzņēmums Dow Jones & Co -, hakeru uzbrukumi saistībā ar Ķīnas jautājumu atspoguļošanu ir "pastāvīga problēma". "Kā var spriest pēc pierādījumiem, iefiltrēšanās centienu mērķis ir WSJ Ķīnas tematikas atspoguļojuma monitorings, un tie nav nedz mēģinājumi iegūt komerciālas priekšrocības, nedz centieni nelikumīgi piesavināties klientu informāciju," sacīja laikraksta preses sekretāre. "Mēs turpinām strādāt ciešā sadarbībā ar varasiestādēm un drošības speciālistiem ārpus pašu uzņēmuma, īstenojot vērienīgus pasākumus, lai aizsargātu mūsu klientus, darbiniekus, žurnālistus un avotus," uzsvēra WSJ pārstāve.
NYT trešdien paziņoja, ka tam ir uzbrukuši hakeri, kas, iespējams, ir saistīti ar Ķīnas armiju. Laikraksts uzskata, ka pastāv saistība starp hakeru uzdarbošanos un laikraksta publikāciju par Ķīnas premjerministra Veņa Dzjabao radinieku pasakainajām bagātībām. Hakeri pēdējo četru mēnešu laikā ielauzušies NYT datorsistēmās un nozaguši darbinieku e-pastu paroles, bet viņu interese pamatā bijusi koncentrēta uz Šanhajas biroja vadītāja Deivida Barbozas e-pastiem.
Barboza publikācijā, kas laikrakstā parādījās 25.oktobrī, klāstīja, ka premjera Veņa radinieki biznesa darījumos tikuši pie vairākiem miljardiem dolāru. Pēc visa spriežot, hakeri NYT datoros meklējuši "to cilvēku vārdus, kas varētu būt snieguši informāciju Barbozam", norādīja laikraksts, piebilstot - nav liecību, ka hakeriem būtu izdevies piekļūt ar šo publikāciju saistītām sensitīvām e-pasta vēstulēm un dokumentiem.