Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Organizācija: Facebook lietotājus skāris politiskās dezinformācijas vilnis

ASV prezidenta vēlēšanām atrodoties vēl gada attālumā, Facebook lietotājus jau tagad skāris politiskās dezinformācijas vilnis, teikts trešdien publiskotā pilsonisko tiesību grupas Avaaz ziņojumā.

Tās veiktā analīze par galvenajām 100 viltus ziņām par ASV politiku, kas desmit mēnešu laikā līdz 31. oktobrim guvušas plašu apriti Facebook, parāda, ka politiskās viltus ziņas skatītas vairāk nekā 158 miljonus reižu.

"Šos rezultātus var uzskatīt tikai par dezinformācijas aisberga virsotni pirms 2020.gada vēlēšanām," teikts Avaaz ziņojumā.

Avaaz apskatīja tikai ziņas, kuras tikušas pārbaudītas un kuras atmaskojušas respektablas faktu pārbaudes organizācijas.

Avaaz aicināja veikt tālāku Facebook, YouTube, Twitter, Instagram un WhatsApp izplatītās dezinformācijas analīzi, lai parādītu to, kas "atrodas zem šī paisuma viļņa, kas tuvojas 2020.gada vēlēšanu horizontam".

Kā noskaidroja Avaaz, demokrātiem un neatkarīgajiem vēlētājiem ir divreiz lielākas iespējas saskarties ar mērķētām viltus ziņām nekā republikāņiem un konservatīvajiem.

"Mūsu pētījums parāda, ka Facebook pasākumi lielākoties nav spējuši samazināt plašu dezinformācijas izplatīšanu," norādīja Avaaz. "Bez tūlītējas un apņēmīgas rīcības mēs varam sagaidīt, ka 2020. gada vēlēšanas atkal smagi ietekmēs dezinformācija."

Top komentāri

bet
b
Ar dezinformāciju nodarbojas tie, kas grib uzspiest citiem savu viedokli, vai tas būtu Putins vai Soross.
hahaha
h
Kreisie paniko. Tas lab'. Lai uzliek folijas mices!
dezinformācijas anatomija
d
Valdība X paziņo, ka tā padara stingrākus imigrācijas noteikumus. Mediji X visai pasaulei paziņo, ka tiek padarīti stingrāki imigrācijas noteikumi, kreisākie mediji sāk pat kritizēt valdību. Agrāk imigrantu pieteikumus izskatīja 6 mēnešus un visu to laiku viņus uzturēja par valsts līdzekļiem. Tagad pieteikumus izskatīs tikai 3 mēnešus. Mediji rada iespaidu, ka imigrācija tiks samazināta. BET kas ir īstenībā? Agrāk 6 mēneši bija doti, lai ierēdņi varētu atrast iemeslu kāpēc nepiešķirt patvērumu. Tagad tikai 3 mēneši. Ja ierēdņi nepaspēj pierādīt, ka imigrantam nekāda aizsardzība nepienākas, tad viņam automātiski piešķir bēgļa statusu. Un vēl ir vērts atcerēties, ka gandrīz nevienu no tiem, kuriem nepiešķir bēgļa statusu, neizraida. Pieteikumu izskatīšana ir teātris. Gandrīz visi imigranti paliek valstī. Termiņu pagarināšana nozīmē, ka lielāks viņu skaits tiks automātiski legalizēts bez pienācīgas pārbaudes.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits