Tas var kļūt par alternatīvu tiešai ASV militārai palīdzībai un stabilu bruņojuma piegāžu garantiju.
Ja plāns tiks oficiāli noformēts, tas dos Ukrainai papildu garantijas par stabilām ieroču piegādēm, kas ir kritiski svarīgi, pastāvot bažām par iespējamu ASV politikas maiņu Trampa vadībā.
Ukrainas līderi bažījas, ka jaunā ASV administrācija var ierobežot palīdzību Ukrainai, sevišķi ņemot vērā Vašingtonas nodomus samazināt savus izdevumus karam un deleģēt lielāku atbildību Eiropas valstīm.
Eiropas valstis istenoja amerikāņu ieroču iepirkumus Ukrainai jau Džo Baidena prezidentūras laikā, un tagad šī prakse var gūt jaunu impulsu. Ir gaidāms, ka Trampa administrācijas pārstāvji, tai skaitā Trampa īpašais sūtnis Kīts Kellogs, šonedēļ piedalīsies Minhenes Drošības konferencē, kur tiks apspriestas turpmākās ieroču piegādes.
Tiek apspriesti dažādi varianti, kas ļautu turpināt militāro atbalstu Kijivai, netērējot ievērojamus ASV līdzekļus. Vašingtonas pārstāvji atzīmē, ka ekonomiskais izdevīgums no bruņojuma eksporta ir svarīgs faktors Savienotajām Valstīm, un aicina Eiropu aktīvāk piedalīties militārās palīdzības Ukrainai finansēšanā.
Trampa administrācija izskata jautājumu par Ukrainas atbalstam paredzēto finansiālo izdevumu pārdali un uzsver nepieciešamību Eiropas sabiedrotajiem vairāk piedalīties Kijivas nodrošināšanā ar visu nepieciešamo cīņas turpināšanai pret Krieviju. ASV amatpersonas uzsver, ka konflikta nākotnei ievērojamā mērā jābūt atkarīgai no Eiropas atbalsta.
Ukrainas vēstniecība Vašingtonā vēl nav komentējusi šo iniciatīvu.