"Kadafi nogalināšana publiski bija ļoti labi dokumentēta - apstākļi ap to un kas patiesībā ir atbildīgs par to," Kērbijs teica Bagdādē, kur viņš pavadīja Pentagona vadītāju karoga nolaišanas ceremonijā, kas iezīmē kara Irākā beigas.
"Apstākļi runā paši par sevi par to, kāds liktenis gaidīja pulkvedi Kadafi," teica Kērbijs, uzsverot, ka "Lībijas operācijā ASV karavīri nespēra kāju uz šīs valsts zemes. Viss mūsu atbalsts tika sniegts no gaisa un jūras".
Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins, ikgadējā televīzijas tiešraidē ceturtdien atbildot uz žurnālistu un skatītāju jautājumiem, apsūdzēja ASV īpašos spēkus par dalību Kadafi nogalināšanā, un tā bija pirmā reize, kad Maskava šajā jautājumā norādīja uz Vašingtonu.
"Visai pasaulei parādīja, kā viņu nogalina, visas tās asinis. Kas tas ir, vai tā ir demokrātija? Un kas to izdarīja? Bezpilota lidmašīnas, tostarp amerikāņu, veica uzlidojumus viņa kolonnai, pēc tam caur radiosakariem ar specvienības, kam tajā teritorijā nevajadzēja būt, starpniecību sadzina tā sauktos opozicionārus un kaujiniekus. Un iznīcināja bez tiesas un taisnības," klāstīja Putins.
"Kurš teica, ka viņam tur bija jāpaliek. Būtībā bija jāļauj tautai izlemt demokrātiskās procedūrās," skaidroja Krievijas premjerministrs.
Lībijā februārī sākās bruņota sacelšanās pret diktatora Muammara Kadafi režīmu, kas bija valdījis kopš 1969.gada, un tas tika gāzts augustā, bet Kadafi tika notverts un nogalināts 20.oktobrī savā dzimtajā pilsētā Sirtē. Gaisa spēku misijā Lībijā iesaistījās arī NATO, kas bombardēja Kadafi režīma infrastruktūras un militāros objektus.