Šajos štatos evakuēties ieteikts 1,7 miljoniem cilvēku.
Šobrīd Florensa sasniegusi ceturtās kategorijas viesuļvētras spēku - tās centrā vēja ātrums pārsniedz 200 kilometrus stundā. Tuvojoties sauszemei, vētras spēks varētu mazināties, tomēr postījumi aizvien var būt ievērojami. Taču vienlaikus tiek prognozēts, ka tā turpinās pieņemties spēkā un pārtaps piektās kategorijas orkānā, vēju ātrumam, iespējams, sasniedzot pat 253 kilometrus stundā (70,2 metrus sekundē).
Iedzīvotājus apdraud ne tikai spēcīgais vējš, bet arī pamatīgi plūdi. Plūdu risks turklāt tiek prognozēts ne tikai piekrastes reģionos, bet arī tālāk iekšzemē - Rietumvirdžīnijā, Tenesī, Džordžijā, Ohaio, Mērilendā un Pensilvānijā.
Tiek prognozēts, ka Ziemeļkarolīnas un Dienvidkarolīnas piekrasti Florensa sasniegs ceturtdien, un Dienvidkarolīnas gubernators devis rīkojumu pilnībā evakuēt visu pavalsts piekrasti.
Lielākajā daļā Dienvidkarolīnas piekrastes izsludināta obligāta evakuācija, kas stājusies spēkā otrdienas pusdienlaikā pēc vietējā laika. Atsevišķās daļās obligāta evakuācija izsludināta arī Virdžīnijā un Ziemeļkarolīnā.
Gatavojoties dabas katastrofai, iedzīvotāji aiznaglojuši namu logus, izpirkuši pirmās nepieciešamības preces un veido garas rindas degvielas uzpildes stacijās. Daudzas ģimenes jau evakuējušās un devušās tālāk iekšzemē.
Četros štatos - gan Ziemeļkarolīnā, gan Dienvidkarolīnā, Mērilendā un Vidžīnijā -, tāpat arī Kolumbijas apgabalā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Daļā šo štatu piekrastes apgabali aizvien atkopjas no vasarā piedzīvotajām tropiskajām vētrām. "Mēs ceram uz labāko, bet gatavojamies sliktākajam," ārkārtas stāvokļa izsludināšanu pamatojis Mērilendas gubernators Lerijs Hogans. Tikmēr Ziemeļkarolīnas gubernators Rojs Kūpers personīgi mudinājis apdraudēto apgabalu iedzīvotājus sagatavoties viesuļvētrai un ievērot prasību evakuēties, kā arī brīdinājis, ka vētras skartajos reģionos uz vairākām dienām var būt traucēta elektrības padeve.
(papildināta visa ziņa)