Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aizdomas par nelikumīgu datu vākšanu: Yandex esot gatava pārbaudēm

Taksometru tiešsaistes pakalpojumu kompānija Yandex.Taxi pirmdien apgalvoja, ka ievēro personas datu aizsardzības noteikumus un esot gatava Lietuvas institūciju veiktām pārbaudēm. Šādi Yandex.Taxi reaģēja uz Lietuvas Nacionālā kiberdrošības centra ieteikumu neizmantot Yandex.Taxi mobilo lietotni, jo ar tās palīdzību var tikt nelikumīgi vākti personu dati.

Yandex.Taxi, kas ir Krievijas kapitāla kompānija, norādījusi, ka lietotni administrē Nīderlandē reģistrētais uzņēmums Yandex.Taxi BV.kas ievērojot Eiropas Savienības (ES) Vispārējās datu aizsardzības regulas nosacījumus.

"Yandex.Taxi BV apstrādā un glabā patērētāju datus stingri atbilstoši ES regulējumam, īpaši - Vispārējai patērētāju datu aizsardzības regulai," norādījis Yandex.Taxi globālās stratēģijas direktors Adams Sargsjans.

"Mēs esam atvērti un gatavi jebkurām nepieciešamām pārbaudēm. Taču jebkādas apsūdzības pret mums ne ar ko nav pamatotas," piebildis Sargsjans.

Jau ziņots, ka Lietuvas Nacionālais kiberdrošības centrs pirmdien ieteica neinstalēt un neizmantot taksometru tiešsaistes pakalpojumu operatora Yandex.Taxi lietotni.

Aizsardzības ministrijas izplatītajā centra paziņojumā teikts, ka lietotnes vajadzība saņemt informāciju no mobilās ierīces "iespējams, rada apstākļus personas datu nelikumīgai vākšanai un uzkrāšanai, bet tas rada bažas saistībā ar drošību".

"Patlaban Nacionālais kiberdrošības centrs veic visaptverošu lietotnes Yandex.Taxi drošības analīzi. Nacionālais kiberdrošības centrs iesaka to neinstalēt," sacīts paziņojumā.

"Īpaši svarīgi, lai šī lietotne netiktu izmantota valsts ierēdņu un amatpersonu, Aizsardzības ministrijas darbinieku ierīcēs," norādījis Nacionālais kiberdrošības centrs, kas ir pakļauts Lietuvas Aizsardzības ministrijai.

Lietuvas Aizsardzības ministrija uzsver, ka lietotne Yandex.Taxi pieprasa piekļuvi lielam daudzumam konfidenciālas informācijas un atļaujas izmantot iekārtas funkcijas, tādas kā iespēja aktivizēt kameru vai mikrofonu, vadīt piekļuvi bezvadu tīklam.

Paziņojumā arī teikts, ka no ierīces lietotāja iegūtie dati glabājas uz tādas organizācijas serveriem, kuras galvenā mītne atrodas Krievijā. Lietošanas noteikumos arī minēts, ka šos datus var nodot valsts organizācijām, regulējošām institūcijām, tiesām un citām trešajām pusēm.

Lietuvas izlūkošanas institūciju atskaitē par draudiem nacionālajai drošībai teikts, ka "Krievijas specdienestiem ir tiesiskas pilnvaras un tehniskas iespējas iegūt piekļuvi to Krievijas un ārvalstu pilsoņu datiem, kuri izmanto Krievijas elektroniskās komunikācijas platformas".

Draudu novērtējumā sacīts, ka "personas datu noplūdes draudi, tiem nonākot Krievijas izlūkošanas un drošības dienestu rīcībā, rodas Lietuvas pilsoņiem, kuri izmanto Krievijas sociālos tīklus, elektroniskā pasta pakalpojumus, piemēram, Odnoklassņiki, Mail.ru, Yandex un tamlīdzīgus".

Yandex.Taxi, kas darbojas arī Rīgā, Viļņā sāka darbību ceturtdien.

Top komentāri

:)
:
I kam krievu izlūkiem zināt kurš uz mazdārziņu brauca, bet kurš maukās? :) Visā Baltijā deģenerātu vara un domāta arī deģenerātiem!
irlielāmērāticams
i
ka taksometru biznesā kāds nolēmis ar stučīšanas palīdzību risināt konkurences problēmas. Ja valsts iestādes šo nesaprot... tad - ko viņas vēl nesaprot?
TrollisJT
T
Lietuvas Nacionālais kiberdrošības centrs nodarbojas ar reketu.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits