Laika ziņas
Šodien
Migla

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 138 cilvēki, Igaunijā - 44

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta 138 cilvēkiem, kā arī reģistrēti divi nāves gadījumi ar Covid-19, ceturtdien paziņojusi Veselības ministrija. Tikmēr Igaunijā inficēšanās ar Covid-19 atklāta 44 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments.

Tas Lietuvā ir lielākais vienas dienas laikā konstatētais inficēto skaits kopš  Covid-19 epidēmijas sākuma. Līdz šim lielākais skaits iepriekšējās diennakts laikā - 99 inficētie - tika reģistrēts 19.septembrī.

Inficēšanās ar šo vīrusu valstī diagnosticēta kopumā 4070 cilvēkiem, bet atveseļošanās apstiprināta 2253 cilvēkiem.

Pagājušajā diennaktī veiktas 6613 analīzes, līdz ar to pozitīvi bijuši 2,1% testu. Pavisam Lietuvā veiktas 744 174 analīzes.

No pagājušajā diennaktī konstatētajiem inficēšanās gadījumiem 28 saistīti ar uzliesmojumu Radvilišķu slimnīcā, ar kuru saistīti pavisam 102 gadījumi; pieci gadījumi saistīti ar uzliesmojumu Šauļu slimnīcā, ar kuru saistīti pavisam 19 gadījumi; astoņi gadījumi saistīti ar Viļņas deju studiju City Dance, ar kuru saistīti pavisam 25 gadījumi. Vienā gadījumā inficējusies persona atgriezusies no ārzemēm. 24 gadījumos pagaidām nav skaidrs, kur notikusi inficēšanās.

Aizvadītajā diennaktī reģistrēti arī divi nāves gadījumi ar Covid-19.  Abi mirušie bija vairāk nekā 80 gadus veci Kauņas slimnīcas pacienti.

Līdz ar to vīrusa izraisītā slimība  Lietuvā prasījusi 89 cilvēku dzīvības, bet vēl 19 ar šo vīrusu inficētajiem nāves cēlonis bijis cits. 

Pēc Lietuvas Nacionālā sabiedrības veselības centra datiem,  14 dienu kumulatīvais inficēšanās gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 24.septembrī Lietuvā ir 31,2.  Savukārt saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem šis rādītājs ir 27,5.

Igaunijā gadījumu skaits sasniedzis 3076, bet 1817 cilvēkiem apstiprināta atveseļošanās.

Igaunijā kopumā veikti 197 434 testi nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu. Iepriekšējā diennaktī veiktas 3020 analīzes, līdz ar to pozitīvas bijušas 2,1% visu analīžu.

No 44 jaunatklātajiem gadījumiem trīs gadījumos inficēšanās notikusi darbavietā, 30 gadījumos inficēšanās notikusi saskarsmē ar zināmām personām, kurām vīruss atklāts jau iepriekš, bet par pārējiem gadījumiem pagaidām nav ziņu, kur varētu būt notikusi inficēšanās.

Nāves gadījumi ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 Igaunijā pagājušajā diennaktī nav reģistrēti. Pavisam Igaunijā ar šo slimību miruši 64 cilvēki.

Pēc Igaunijas Veselības departamenta datiem, 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju 24.septembrī Igaunijā ir 35,82.  Savukārt saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem šis rādītājs ir 33,8.

papildināta pēdējā rindkopa 

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits