DP norādīts, ka valsts drošības
iestādes sadarbojas un sniedz nepieciešamo atbalstu Krievijas un citu
valstu tiesībsargājošām institūcijām, lai sekmētu kuģa Arctic Sea
lietas izmeklēšanas gaitu. Izmeklēšanas lietas interesēs sīkāka
informācija netiek sniegta.
Igaunijas drošības policija un prokuratūra uzsākušas kriminālizmeklēšanu, lai noskaidrotu Igaunijas pilsoņu saistību ar kravas kuģa Arctic Sea nolaupīšanu, ziņo LETA.
Igaunijas ģenerālprokurore Lavli Lepa informējusi, ka seši no astoņiem kuģa nolaupītājiem esot saistīti ar Igauniju. Četri no viņiem ir neigauņu tautības Igaunijas pilsoņi, bet divi – Krievijas pilsoņi, kam izsniegta uzturēšanās atļauja Igaunijā.
Igaunijas tiesībsargājošās instances ierosinājušas krimināllietu par pirātismu, kas paredz brīvības atņemšanu no desmit līdz 20 gadiem.
Arī Latvijas Drošības policija veicot pārbaudi par iespējamu Latvijas pilsoņu līdzdalību Arctic Sea nolaupīšanā. Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis trešdien atzinis, ka Latvijas puse no Krievijas nav saņēmusi oficiālu informāciju, ka noslēpumainajā lietā būtu iesaistīti Latvijas pilsoņi vai iedzīvotāji.
Arctic Sea apdrošinātājs paziņojis, ka nolaupītāji par kuģi pieprasījuši izpirkuma maksu 1,5 miljonu dolāru (735 tūkstoši latu) apmērā. Kompānija Renaissance Insurance 3.augustā saņēmusi telefonzvanu no personas, kura angļu valodā paskaidrojusi, ka ir nolaupītāju starpnieks un draudēja nogremdēt kuģi, ja piecu dienu laikā pieprasītā summa netiks samaksāta, raksta aģentūra Bloomberg.
Nav rimušās spekulācijas par to, kādēļ Arctic Sea, kas veda mazvērtīgu kokmateriālu kravu, ticis nolaupīts un vairākas nedēļas nebija uztverams nevienā navigācijas radarā.
Eiropas Savienības ziņotājs pirātisma jautājumos, bijušais Igaunijas bruņoto spēku komadieris Tarmo Kouts igauņu laikrakstam Postimees apgalvo, ka Arctic Sea, iespējams, bijis sasitīts ar nelegālā ieroču pārvadāšanā, ko netieši pierādot Krievijas kaujas lidmašīnu un kara kuģu iesaistīšana kravas kuģa atbrīvošanā.
(pievienotas pirmās divas rindkopas)