ISIS jaunajā ziņojumā par Irānas kodolprogrammu secināts, ka Teherāna ir progresējusi urāna bagātināšanā, bet ASV un ANO Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (IAEA) inspektori pagaidām vēl spēj sekot līdzi tam, vai Irāna šajā jomā neizdara izrāvienu.
ISIS ziņojumā Irānas bagātinātā urāna krājumi un bagātināšanas procesa mērogi aplēsti, balstoties uz IAEA iegūtajiem datiem, pārbaudot Irānas kodolprogrammu. Ņemot vērā, ka vienas atombumbas izveidei nepieciešami 25 kilogrami augsti bagātināta urāna, Irānai būtu nepieciešami divi līdz četri mēneši šāda daudzuma saražošanai, teikts ISIS ziņojumā. Līdzīgās domās ir arī ASV valdība, kas uzskata, ka pēc tam, kad Teherāna būs pieņēmusi lēmumu par atombumbas izveidi, tās radīšana būs mēnešu jautājums.
ASV aizsardzības ministrs Leons Paneta 11.septembrī norādīja, ka šādā gadījumā ASV būs aptuveni gads, lai rīkotos, piebilstot, ka amerikāņu armija ir gatava šādai situācijai. Arī ISIS ziņojumā secināts, ka nepieciešamais laiks, lai Irāna izstātos no Kodolieroču neizplatīšanas līguma un izrautos uz priekšu atomieroču izveidē, dotu Savienotajām Valstīm un to sabiedrotajām laiku pienācīgi reaģēt. Tas savukārt Irānai padara šāda lēmumu pieņemšanu par riskantu pasākumu.
Tomēr eksperti atzīst, ka, pieaugot Irānas līdz 20% bagātinātā urāna krājumiem, laika posms, kāds Teherānai būs nepieciešams augsti bagātināta urāna saražošanai atombumbai, saruks. Turklāt centrifūgu tīkla paplašināšanās Irānā apgrūtina IAEA inspektoru darbu Teherānas kodolprogrammas uzraudzīšanā. "Irāna, iespējams, meklē iespējas saražot pietiekamu daudzumu ieročiem derīgā urāna ātrāk, nekā IAEA inspektori varētu tam izsekot," atzinuši eksperti.
Savukārt pēc šāda urāna saražošanas ANO būs ārkārtīgi grūti noteikt, vai Irāna ir uzbūvējusi atombumbu, un šāda neskaidra situācija var saglabāties, līdz Teherāna ieroci izmēģina vai kā citādi pati atklāj tā esamību. "Tādēļ pati praktiskākā stratēģija, lai neļautu Irānai iegūt kodolieročus, ir neļaut tai uzkrāt pietiekami daudz (..) [attiecīgā] materiāla," secināts ziņojumā.
Izraēlai un Rietumiem ir aizdomas, ka Irānas kodolprogrammas mērķis ir kodolieroču radīšana, bet Teherāna stūrgalvīgi apgalvo, ka tai nepieciešams līdz 20% bagātināts urāns, lai nodrošinātu degvielu medicīniskās izpētes reaktoram. Šāds urāns var tikt izmantots kā degviela kodolreaktoros, bet, ja to bagātina līdz 90% līmenim, to var izmantot atombumbas radīšanai.