Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Fukušimas AES izsludina maksimāli augstāko bīstamības pakāpi

Japānas valdības kodoldrošības aģentūra otrdien paziņoja, ka paaugstina bīstamības līmeni bojātajā Fukušimas atomelektrostcijā no piektās uz visaugstāko - septīto.


Aģentūra skaidroja, ka bojātie reaktori izdala milzīgu daudzumu radiācijas, kas rada smagu ietekmi uz cilvēka veselību un dabu plašā reģionā.

Nedēļu pēc 9,0 balles stiprās zemestrīces un tās izraisītajiem postošajiem cunami viļņiem bīstamības līmenis Fukušimas AES tika paaugstināts līdz piektajai pakāpei.

Visaugstākais - septītais līmenis - līdz šim bijis piešķirts vienu reizi. Tas notika 1986.gadā pēc kodolkatastrofas Černobiļas AES, kad vidē nonāca radioaktīvais jods simtiem tūkstošu terabekerelu apmērā.

Aģentūra cer, ka no Fukušimas AES noplūdusī radiācij ir ievērojami mazāka. Tomēr tiek ziņots, ka pēc zemestrīces no AES vairākas stundas noplūdusi radiācija, kas bijusi 10 000 terabekereli stundā.

Jāatzīmē, ka otrdien Fukušimas AES ceturtajā reaktorā izcēlās ugunsgrēks, taču tas tika ātri likvidēts.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Tramps mudina Kubu noslēgt vienošanos

ASV prezidents Donalds Tramps svētdien mudināja Kubu noslēgt vienošanos, brīdinot, ka Venecuēlas naftas un naudas plūsma uz Havanu tagad tiek pārtraukta.

Irānas protestos vismaz 544 bojāgājušie

Masu protestu laikā Irānā, kas ilgst jau 15 dienas, nogalināti vismaz 544 cilvēki, svētdien paziņojusi ASV bāzētā Jaunā cilvēktiesību aktīvistu aģentūra (HRANA).

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits