Policistu aresti veikti trešdien. Viņi tiek turēti aizdomās par saistību ar noziedzīgiem grupējumiem, kuri atbildīgi par virkni noziegumu, tostarp slepkavībām, laupīšanām un narkotiku kontrabandu.
Visi aizdomās turamie bijuši no vienas vienības, kurā dienējuši arī astoņi policisti, kas tiek turēti aizdomās par līdzdalību divu koledžas studentu slepkavībā pagājušajā mēnesī un aizturēti jau iepriekš.
Četri no šiem policistiem trīs dienas pēc aresta tika atbrīvoti ar nosacījumu, ka viņi svētdien atgriezīsies, tomēr neviens no viņiem neatgriezās. Pārējie četri paturēti apcietinājumā.
Reaģējot uz šīm slepkavībām, Hondurasas prezidents Porfirio Lobo ir atbrīvojis no amata piecus augsta ranga policijas komandierus.
Policistu aresti veikti teju vienlaicīgi ar vērienīgu armijas un policijas kopīgu operāciju pret vardarbīgiem grupējumiem lielākajās valsts pilsētās, kas ir atbildes reakcija slepkavību skaita pieaugumam.
Hondurasa ir viena no vardarbīgākajām valstīm pasaulē, un tā ieņem vadošo vietu slepkavību skaita ziņā uz 100 000 cilvēku. Prognozes liecina, ka līdz gada beigām šis rādītājs varētu sasniegt jau 86 slepkavības uz 100 000 iedzīvotāju, liecina ANO atbalstītās Vardarbības observatorijas apkopotie dati.
2011.gadā Hondurasā reģistrēti vidēji 20 vardarbīgi nāves gadījumi dienā, no kuriem 85% izraisījušas apšaudes.
Kopš 2009.gada jūnija, kad apvērsuma ceļā tika gāzts valsts kreisi noskaņotais prezidents Manuels Selaja, vardarbība Hondurasā ir pieņēmusies spēkā.
Lobo amatā stājās 2010.gada janvārī, tomēr arī viņa vadībā situācija daudz nav mainījusies. Neskatoties uz politisko vardarbību, Hondurasai problēmas sagādā arī narkotiku kontrabanda, jo valstij cauri ved kokaīna kontrabandas ceļš no Dienvidamerikas uz Savienotajām Valstīm.
Narkotiku karteļi ir labāk bruņoti nekā policija, un to rīcībā ir nauda varasiestāžu un politiķu piekukuļošanai.