Šobrīd no 50 Japānas kodolreaktoriem darbojas tikai viens, kas atrodas Tomari atomelektrostacijā Hokaido ziemeļos. Taču apkopes dēļ paredzēts apturēt arī to, un plānots, ka reaktora dīkstāve ilgs 70 dienas. Tas valstī radījis satraukumu par iespējamo elektroenerģijas deficītu vasaras sezonā.
Līdz pagājušā gada postošajai zemestrīcei un tai sekojošajam cunami, kas izraisīja katastrofu Fukušimas atomelektrostacijā, Japāna trešdaļu sava elektroenerģijas patēriņa nodrošināja ar kodolspēkstaciju palīdzību. Kopš tā laika sabiedrībā nerimstas neuzticība pret kodolenerģiju un visi reaktori, izņemot vienu Tomari stacijā, tikuši apturēti papildus drošības pārbaudēm.
Tikmēr turpmākā Japānas enerģētikas stratēģija joprojām nav skaidra. Premjerministra Josihiko Nodas valdība paziņojusi, ka divi Oi atomelektrostacijas reaktori ir pietiekami droši ekspluatācijai un ka tie varētu novērst draudošo elektroenerģijas deficītu karstajos vasaras mēnešos. Tomēr nav skaidrs vai un kad valdība saņems reaktoru darbības atsākšanai nepieciešamo reģionālo varasiestāžu piekrišanu.
Tikmēr Oi stacijas operators Kansai Electric Power, kas ar elektroenerģiju nodrošina Japānas vidienes rietumdaļu, tostarp Osaku, Kioto un Kobi, paziņojis, ka gadījumā, ja jūlijā būs augsta gaisa temperatūra, uzņēmums nespēs segt 20% no elektroenerģijas pieprasījuma. Kansai Electric Power uzsver, ka neatkarīgi no gaisa temperatūras kompānija bez kodolenerģijas nespēs nodrošināt vasaras mēnešu pieprasījumu.
Tikmēr arvien plašākā termoelektrostaciju izmantošana palielina gan elektroenerģijas cenas, gan izmaksas, kuras Japānai rada pieaugošā siltumnīcefekta gāzu emisija.