Šie cilvēki uzskata, ka viss tiekot darīts oligarhu un lielā biznesa interesēs. Ja kodeksu apstiprinās, un šobrīd šķiet, ka tā arī notiks, tas būšot nāvējošs trieciens šiem uzņēmējiem. Pieredzējušais radio “Svoboda” komentētājs Sergijs Grabovskis teicis, ka tas tiekot darīts, lai iznīcinātu vienu no demokrātiskās iekārtas balstiem – vidējo slāni, kas Ukrainā tikai vēl veidojoties. Prognozes esot skaudras – daļa varot emigrēt, bet daļa lumpenizēties. Viņam esot izveidojies viedoklis, ka valdošā Reģionu partija vēloties panākt sabiedrības radikalizēšanos.
25 gadus vecais bērnu apģērbu tirgotājs no Kijevas Vitālijs Zibenko Dienai.lv stāstīja, ka vēloties nodokļu atstāšanu vismaz iepriekšējā apjomā. „Lai atstāj tādus, kādi tie ir tagad. Pretējā gadījumā nebūs iespējams strādāt nemaz. Neapmierinātība ir vispārēja un milzīga. Kas notiks, ja apstiprinās tādu kodeksu? Būs akcijas, būs tāpat kā Parīzē – mašīnas degs,” teica uzņēmējs.
„Vara tagad mēģina mūs sašķelt. Piemēram, apsolīja taksistiem nepalielināt viņiem nodokli līdz 2013.gadam. Tā ir pazīstamā skaldi un valdi politika,” Dienai.lv teica protesta akcijas organizētāju pārstāvis, uzņēmējs no Kijevas. Pēc viņa vārdiem, valdība cenšoties viņus pilnībā pakļaut nodokļu dienesta patvaļai. „Problēmu radīja tas, ka demokrātiskie spēki ir sašķelti un par viņiem daudzi nevēlējās balsot. Tādēļ ievēlēja Janukoviču.
Domājat, ka viņam ir liels atbalsts – nekā! Pat austrumos – Harkovā, Doņeckā un Luganskā viņš zaudē atbalstu. Diemžēl esam pārliecinājušies, ka mums nevar palīdzēt ne starptautiskie novērotāji, ne centrālā vēlēšanu komisija,” teica uzņēmējs, kas situācijas pasliktināšanos saista ar gada sākumā prezidenta vēlēšanās uzvarējušā promaskaviski orientētā Viktora Janukoviča valdīšanu.