"Interneta vietnēm un plaģiatoriem drīzumā nāksies maksāt par mūsu ziņu satura izmantošanu," norādīja Mērdoks.
Mērdoks jau augustā paziņoja, ka plāno gada laikā ieviest abonēšanas maksu viņa korporācijai "News Corp." piederošajām laikrakstu interneta vietnēm.
Viņa uzskatus Pekinas samitā arī atbalstīja vairāki konkurenti. ASV ziņu aģentūras "Associated Press" (AP) vadītājs Toms Kērlijs uzsvēra, ka ziņu sniedzēji tiek ekspluatēti.
Kērlijs uzskata, ka ziņu veidotāji "ir bijuši pārāk lēni, lai reaģētu uz to, ka ziņas bez maksas ekspluatē trešās personas, par to nemaksājot vai nesaņemot atļauju".
"Tādas interneta vietnes kā Vikipēdija, "YouTube" un "Facebook" kļuvušas par iecienītām klientu vietām, kur meklēt ziņas, aizstājot tradicionālos ziņu publicētājus," piebilda Kērlijs.
Viņš sacīja, ka ziņu sniedzējiem vajadzētu "stingri rīkoties, lai atgūtu kontroli pār mūsu saturu".
"Mēs vairs nepacietīsim atšķirību starp cilvēkiem, kuri sevi velta gan cilvēciskā, gan ekonomiskā ziņā, lai vāktu cilvēkiem interesējošas ziņas, un tiem, kuri no tā gūst peļņu, nesniedzot pretī atbalstu," uzsvēra Kērlijs.
Kērlijs šonedēļ paziņoja, ka AP apsver iespēju pārdot ziņu stāstus tādām interneta vietnēm kā "Google" vai "Yahoo" tikai noteiktu laika periodu, piemēram, uz pusstundu.