Taču ģenerālis ar katru gadu arvien vairāk zaudēja Pakistānas sabiedrības atbalstu, jo viņa īstenotā politika izraisīja lielus iebildumus. Pakistānas pilsētu ielās ļaudis pirmdien līksmoja par vadoņa aiziešanu. "Es jūtos tā, it kā svinētu savas kāzas," ziņu aģentūrai Reuters stāsta jurists Maliks Navīds. Militāra diktatūra
P.Mušarafs tika vainots par demokrātijas apspiešanu un centieniem nodibināt militāru diktatūru. Viņš uzskatīja sevi par Pakistānas glābēju, bet politikas novērotāji secina, ka P.Mušarafs bija pārāk apmāts ar domu par savu neaizstājamību. "Viņš nesaprata, ka valsti ar 160 miljoniem cilvēku nevar pārvaldīt tikai viens vīrs," sarunā ar BBC uzsver militārais analītiķis Talats Masūds.
P.Mušarafam netrūka bīstamu ienaidnieku, kas centās viņu nogalināt.
Teroristiskās organizācijas Al Qaeda vadība neslēpa, ka gribētu panākt
P.Mušarafa režīma krišanu, lai piekļūtu Pakistānas atomieroču
arsenālam. Pakistāna ir vienīgā musulmaņu valsts, kuras rīcībā ir
atombumbas. P.Mušarafs savas valdīšanas laikā pārcieta vairākus
nesekmīgus atentāta mēģinājumus. Tomēr galu galā viņu iegāza nevis
ienaidnieku lode, bet gan paša varaskāre. Pagājušogad viņš saprata, ka
viņam nav izredžu uzvarēt godīgās prezidenta vēlēšanās. Viņš nolēma
atcelt Pakistānas Augstākās tiesas vadību un aizvietot ar saviem
ielikteņiem, lai tiesa apstiprinātu viņa uzvaru vēlēšanās. Šī rīcība
izraisīja lielus nemierus, un P.Mušarafs bija spiests izsludināt valstī
ārkārtas stāvokli. Tomēr tas viņam nelīdzēja, un šogad februārī
Pakistānas parlamenta vēlēšanās uzvarēja viņa politiskie pretinieki,
kas pieprasīja P.Mušarafa atkāpšanos no amata. Viņa aiziešana bija
tikai laika jautājums.
Vadoņa kļūdas
"Es ceru, ka valsts un tauta piedos manas kļūdas," pirmdien televīzijas uzrunā atzina P.Mušarafs. Viņš aizstāvēja savu darbību un uzsvēra, ka "Pakistāna kļuvusi par svarīgu valsti pasaules kartē". Svarīgāko lēmumu savā karjerā P.Mušarafs pieņēma pēc 2001.gada 11.septembra terora aktiem, kad viņš nolēma pārtraukt sadarbību ar Taleban režīmu Afganistānā un atbalstīt ASV vadīto cīņu pret terorismu. Vašingtona viņu atalgoja ar miljardiem dolāru vērtu palīdzību. ASV amatpersonas uzsver, ka turpinās sadarboties ar Pakistānas valdību. "ASV turpinās palīdzēt Pakistānai, lai tā sasniegtu savus mērķus un kļūtu par stabilu, turīgu, demokrātisku, mūsdienīgu musulmaņu valsti," vēsta ASV valsts sekretāre Kondolīza Raisa.
P.Mušarafa turpmākais liktenis ir neskaidrs. Viņam draudēja apsūdzības par Pakistānas konstitūcijas pārkāpšanu, bet iespējams, ka apmaiņā pret aiziešanu no amata viņš saņēmis garantijas, ka netiks tiesāts. Paredzams, ka Pakistānas parlaments un pašvaldību pārstāvji 30 dienu laikā ievēlēs jaunu prezidentu.