Viņš vēsta, ka vietējie Gruzijas televīzijas kanāli rūpīgi seko līdzi rietumvalstu reakcijai. Žurnālisti Gruzijā stāsta, ka pašreiz stingrāka pozīcija vērojama no rietumiem, pirmkārt jau no ASV, bet Eiropas Savienības valstu nostāja vēl ir nenoteikta. Tiekot vēstīts, ka Baltijas valstis ir tās, kas mēģinot panākt stingrāku nostāju, bet Vācijai, Itālijai un Spānijai ir atšķirīga nostāja.
Eiropas Savienības (ES) valstu līderi, viņu vidū arī Latvijas premjers Ivars Godmanis, Tbilisī varētu sasniegt pēc aptuveni divām stundām. Lidmašīna ar vairāku valstu līderiem nosēdusies Baku un tālāk amatpersonas ceļu turpina aptuveni 50 automašīnu kolonnā. Paredzams, ka amatpersonas vēl šovakar tiksies ar Gruzijas līderi Mihailu Saakašvili. Pagaidām nav zināms, cik ilgi Gruzijā uzturēsies Latvijas premjers Ivars Godmanis.
Ar auto ceļu uz Tbilisī veic arī Igaunijas, Polijas, Ukrainas un Lietuvas prezidenti. Viņi, pēc M.Saakašvili teiktā, atlidojot tāpēc, ka zinājuši — ir bijuši draudi «mūs bombardēt, viņi vēlas izteikt atbalstu».
Tikmēr Gruziju ir sasniedzis ES prezidējošās valsts Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, kurš otrdien ar Krievijas prezidentu Dmitriju Medvedevu vienojās par principiem Dienvidosetijas un Abhāzijas krīzes noregulēšanai. Ja Gruzija tam piekritīs miera sarunas tiks turpinātas.
Jau ziņojām, ka dienas vidū Tbilisē centrā jau notika viens mītiņš, kas sekoja drīz pēc tam, kad Krievijas armija bija veikusi aviācijas uzlidojumus Gori pilsētai. Tautas sapulcē, kur izskanēja okupācijas nosodījums, bija ieradies liels skaits cilvēku, kā arī redzami gruzīnu inteliģences pārstāvji.
Nobeigumā emocionāli runāja Gruzijas prezidents M.Saakašvili. Gruzijas valsts galva aicinājis iedzīvotājus turpmāk uz nevardarbīgu pretošanos.
«Gruzijai ir maza armija, bet te sanākušo civiliedzīvotāju armija ir daudz lielāka,» teicis M.Saakašvili. Un tieši tā, pēc viņa vārdiem, būtu Gruzijas neatkarības garantētāja.
M.Saakašvili arī paziņoja, ka parlamentā šodien pieņemts lēmums par izstāšanos no NVS. «Mēs atvadāmies no PSRS uz visiem laikiem un prasām, lai to darītu arī ukraiņu un citas šajā organizācijā esošās valstis. Mēs paziņojam, ka Abhāzija un Osetija ir okupētas teritorijas. Šādi tanki savulaik iegāja arī Budapeštā Ungārijā, Čehijā un Afganistānā, taču tur neko nespēja izdarīt, un arī mūs neuzvarēs,» teica M.Saakašvili.
(papildināts ar pirmajām rindkopām)