Incidentā neviens cilvēks nav cietis, tomēr tas no jauna raisījis bažas par situāciju uz robežas, kur 1999. un 2002.gadā pieredzētas asiņainas jūras sadursmes.
Ziemeļkorejā izvietotās artilērijas baterijas vairāk nekā stundu raidījušas šāviņus jūrā uz ziemeļiem no robežas, apliecināja Dienvidkorejas Aizsardzības ministrijā.
"[Tad arī] mūsu armija raidīja brīdinājuma šāvienus no mūsu "Vulcan" lielgabaliem, kā arī pārraidīja brīdinājumu radioviļņos," sacīja Seulas ministrijas preses sekretāre.
Savukārt Phenjanas puse solījusi, ka artilērijas izmēģinājuma šāvieni šajā apvidū tiks turpināti.
Seula Ziemeļkorejas artilērijas šāvienus apstrīdētajā robežapgabalā raksturojusi kā nopietnu provokāciju un solījusi, ka spers apņēmīgus soļus, ja kas tāds atkārtosies nākotnē. Stundas laikā Ziemeļkorejas artilērijas baterijas raidīja kādus 30 artilērijas šāviņus uz ziemeļiem no apstrīdētās robežas Dzeltenajā jūrā, zināja stāstīt Seulas amatpersonas. Dienvidkorejas armija atbildējusi, raidot no lielgabaliem "Vulcan" aptuveni 100 šāviņu.
Phenjana skaidro, ka tās bijušas artilērijas ikgadējās mācības, turklāt notikušas Ziemeļkorejas teritorijā, pret ko nevienam nevarētu būt iebildumi.
Dienu iepriekš komunistisko ziemeļu līderi divus apvidus jūras robežas rajonā pasludināja par zonām, kur aizliegta kuģošana.
Pēc 1950.-53.gada kara Korejas pussalu sadalošo robežu noteica ANO, tomēr Phenjana atsakās to atzīt, sakot, ka tai vajadzētu atrasties vairāk uz dienvidiem.
Reaģējot uz trešdienas incidentu, Dienvidkoreja sasaukusi ārkārtas sēdi, kurā piedalījās drošības jomas, kā arī citi ministri. Ja Ziemeļkorejas raidītie šāviņi būtu trāpījuši Dienvidkorejas ūdeņos, Dienvidu armija varēja ne tik vien raidīt brīdinājuma šāvienus, bet atbildēt ar pretuguni, sēdē sacīja augsta ranga Seulas militārpersona.
"Pasludinot apvidus Dzeltenajā jūrā par zonām, kurās aizliegta kuģošana, ar to pārkāpjot [Korejas kara] pamieru un Korejas neuzbrukšanas paktu, Ziemeļi ir spēruši ārkārtīgi provokatīvu soli," teikts Seulas Aizsardzības ministrijas paziņojumā. "Mēs paužam bažas par Ziemeļu draudīgo uzvedību un pieprasām, lai šāda rīcība tiktu nekavējoties pārtraukta."
Protests pausts vēstījumā, kas nosūtīts Phenjanai.
10.novembrī, kad līdzās apstrīdētajai jūras robežai notika iepriekšējā sadursme, uz Ziemeļkorejas patruļkuģa izcēlās ugunsgrēks.