Mjanmas Ārlietu ministrija ir apstiprinājusi, ka ceturtdien abas valstis ir parakstījušas vienošanos, taču papildu informāciju nesniedz, ziņo Al Jazeera. Savukārt Bangladešas Ārlietu ministrijas paziņojumā norādīts, ka pārvietotās personas var sākt atgriezties divu mēnešu laikā.
Abas puses apgalvo, ka pašlaik norit darbs pie vienošanās detaļām.
Pagaidām nav zināms, kā tiek plānota rohindžu repatriācija, kā arī tas, vai viņi varēs atgriezties savos ciemos.
Organizācijas Amnesty International gan paudusi šaubas, vai rohindžas Mjanmā tik tiešām varēs droši atgriezties "kamēr tur valda aparteīda sistēma", un piebilda - "cerams, tie, kuri nevēlās doties mājās, nebūs spiesti to darīt".
"Ir pāragri runāt par atgriešanos, kad simtiem rohindžas turpina bēgt no vajāšanām un gandrīz katru dienu ierodas Bangladešā," sacīja organizācijas pārstāvis.
"Mēs arī esam nobažījušies par to, ka ANO, īpaši, ANO bēgļu aģentūra, ir pilnībā atstumti no šī procesa. Tas neļauj nodrošināt patiesi stabili brīvprātīgu repatriācijas vienošanos, kas atbilst starptautiskajiem standartiem."
Vairāk nekā 600 000 rohindžu devās bēgļu gaitās, kad armija 25. augustā Rakhainas pavalstī uzsāka kampaņu pret rohindžu musulmaņu nemierniekiem.
Mjanmas bruņoto spēku virspavēlnieks vecākais ģenerālis Mins Auns Hlains šomēnes noraidīja apsūdzības, ka viņa vadītā armija būtu vainojama etniskajā tīrīšanā, un norādīja, ka mediji pārspīlē Mjanmu pametušo rohindžu bēgļu skaitu.