Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +7 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 26. decembris
Megija, Dainuvīte, Gija

SVF izpilddirektore pieļauj jaunas Lielās depresijas iestāšanos

Pasaules ekonomika uzrāda tendences, kas raksturīgas pagājušā gadsimta 30. gadu krīzei – Lielajai depresijai. Kā raksta The Financial Times, par to paziņoja Starptautiskā Valūtas fonda vadītāja Kristīna Lagarda, uzstājoties ASV Valsts departamentā. Pēc viņas vārdiem, pie šādām tendencēm jāierindo ekonomiskā izolācija, virknē valstu aizvien pieaugošais protekcionisms un ražošanas apjomu aizvien lielākā samazināšanās.

„Pasaulē vairāk nav tādu ekonomiku, kurām būtu imunitāte pret krīzi, un tas vienlīdz attiecas kā uz trūcīgajām, tā attīstības un attīstītajām ekonomikām,” izteicās K. Lagarda. Viņa tāpat atzīmēja, ka iespējamā recesija skārs nevis kādu vienu valstu grupu, bet gan atstās spēcīgu negatīvu ietekmi uz visas pasaules ekonomiku. „SVF uzskata, ka visām valstīm, neatkarīgi no valsts un politiskās iekārtas vai reliģijas, ir jāapvienojas cīņai ar krīzi,” paziņoja Kristīna Lagarda.

Kā atzīmē The Wall Street Journal, SVF vadītāja tāpat aicināja visas valstis, kurām ir jebkādas iespējas, sniegt palīdzību Eiropai. Viņa atzīmēja, ka eirozonas valstis saviem spēkiem nevar izkļūt no parādu krīzes, bet Eiropas finanšu sistēmas sabrukums dos triecienu visas pasaules ekonomikai. Konkrētas darbības, kādas varētu veikt citas valstis, K. Lagarda nav nosaukusi.

Novembra sākumā G20 valstu līderi vienojās nepieciešamības gadījumā palielināt finansējumu SVF cīņai ar parādu krīzi eirozonā. Savukārt decembra sākumā kļuva zināms, ka Eiropas bankas piešķirs SVF 200 miljardus eiro palīdzības sniegšanai no parādu krīzes cietušajām valstīm. Vēl agrāk Eiropas Savienības valstis vienojās palielināt Eiropas stabilizācijas fondu līdz triljonam eiro, taču tas tā arī netika izdarīts.

2011. gada novembrī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) publicēja ziņojumu, saskaņā ar kuru izaugsme pasaules lielākajās ekonomikās būs iespējama tikai ar nosacījumu, ka tās spers iedarbīgus soļus izaugsmes atbalstīšanai. Saskaņā ar OECD prognozi, 2011. gadā „Lielā divdesmitnieka” valstu IKP pieaugums būs 3,9 procenti, nākamajā gadā – 3,8 procenti, bet 2013. gadā – 4,6 procenti. Ekonomikas „saraušanos” OECD neparedzēja.

Lielā depresija tiek uzskatīta par vienu no pašām ilgstošākajām ekonomiskajām krīzēm pasaules vēsturē. Tā sākās 1929. gadā un ilga līdz pat Otrajam pasaules karam. Krīze skāra gandrīz visas valstis, kas piedalījās globālajā tirdzniecībā. Visvairāk cieta Francija, Lielbritānija, ASV un Kanāda. Krīzes laikā krasi samazinājās rūpnieciskā ražošana, būvniecība un investīcijas, kas noveda pie bankrotu vilņa un bezdarba pieauguma.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits