Kā ziņu aģentūrai DPA sacījis UNICEF Vācijas nodaļas rīkotājdirektors Kristiāns Šneiders, ir nepieciešama starptautiski koordinēta rīcība, lai novērstu šādu pasaules mēroga katastrofu.
Pēc viņa teiktā, īpašas bažas rada vīrusa izplatīšanās pārapdzīvotajās bēgļu nometnēs Grieķijā un Sīrijā, kur jau šobrīd daudzi bērni cieš no nepietiekama uztura un nepiemērotiem dzīves apstākļiem, kas neļauj nostiprināties viņu imūnsistēmai.
Nopietnas bažas rada arī bērnu situācija Āfrikas Sāhelas reģionā un kontinenta dienviddaļas valstīs. Gandrīz 40 procentiem Āfrikas iedzīvotāju nav iespēju mājās nomazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm, kas ir svarīgi, lai novērstu saslimšanu.
Āzijā īpašu satraukumu rada aizvien pieaugošā vīrusa izplatīšanās Bangladešā, kur pārpildītās bēgļu nometnēs mīt vairāk nekā 850 000 rohindžu, kuri, bēgot no vardarbības, pirms diviem gadiem pameta kaimiņvalsti Mjanmu.
UNICEF aicina pasaules valstu valdības, uzņēmumus un privātpersonas darīt visu iespējamo, lai palīdzētu gādāt par visu šo neaizsargāto bērnu drošību un aprūpi.
"Pašlaik mēs paši redzam, cik smagi Covid-19 skar mūsu valsti, kurā ir viena no labākajām veselības aprūpes sistēmām pasaulē, bet trūcīgākajās valstīs līdztekus veselības krīzei bērnu stāvokli apdraud arī sociālais un ekonomiskais sajukums," norādījis UNICEF Vācijas nodaļas rīkotājdirektors.
Kāpēc
ļuļa
pirmais šoks ir pāri